Nejlevnější pojištění domácnosti srovnání

Napsal | 25.3.2015

Pojištění domácnosti je jedním z druhů pojištění, který by měl mít zařízený každý zodpovědný majitel objektu. V dnešní době se pak dá pojistit prakticky na cokoliv a v pojištění domácností tomu není jinak. Výhody, jako technická pomoc při problémech, odemykání zamčených dveří (pokud jste si třeba zapomněli klíče) apod. Jaké ceny lze očekávat a jak na tom jsou jednotlivé zavedené pojišťovny u nás? Dozvíte se v řádcích níže.

Faktory, promítající se do výše pojištění domácnosti

Předně bychom měli říct, že výše pojistného a i celkový obsah se vždy vypočítává individuálně a podle určitých parametrů, které pojišťovny posuzují. Hlavní je pak lokalita – nebezpečné čtvrti, objekty v povodňových oblastech, lesích apod., přičemž povodňové oblasti jsou kategorií samou o sobě a obecně dnes platí, že dům u řeky, která se pravidelně vylévá z koryta, Vám dnes už skoro nikdo nepojistí. Dalšími kritérii pak mohou být i celkové zabezpečení domu, nebo předchozí škody na majetku v rámci i 20 let.

Modelový případ 1

Modelový případ – rodinný dům, na vesnici, mimo záplavovou oblast, bez nějakých bezpečnostních prvků. Chcete se pojistit proti krádeži a živelným pohromám. V takovémto případě se s ročními náklady na pojištění domácnosti nedostanete pod 1523 korun (opět, velmi orientační částka), kterou nabízí SLAVIA pojišťovna za balík „Základ“. Jak už název napovídá, v balíčku najdete pouze základní nabídku – spoluúčast 500 korun, pojištění do výše celkové hodnoty majetku proti živelným pohromám, ale i 30 000 na elektroniku apod.

Modelový případ 2

Pokud bychom u daného domu změnili fakt, že se jedná o povodňovou oblast a byl již vícekrát postižen povodní, zjistíte, že Vám už dům skoro nikdo nepojistí. Výjimkou zůstává Česká Podnikatelská Pojišťovna, jež Vám dům za 2208 korun měsíčně pojistí poměrně nadstandardně. V balíčku „Domex II“ dostanete jako nadstandard i pojištění skla, či třeba pojištění proti přepětí elektrických spotřebičů.

Pokud máte ale skutečně zájem o konkrétní pojištění, kontaktujte jednotlivé pojišťovny, neboť ceny jsou vždy velmi individuální.