Nejlepší espresovače na trhu

Napsal | 7.4.2016

Máte rádi dobře udělanou kávu a nechcete utrácet peníze zbytečně v kavárně? Zkuste si udělat takovou kávu i doma. Dnes se budeme bavit přesněji o espressovači, který je nejvhodnější a nejlepší na trhu.

S vůní do toho!

Jestliže dostanete chuť na voňavé a perfektně připravené espreso, nemusíte být profesionály, abyste to zvládli. Pokud si vyberete dobrý přístroj, nemělo by Vás to zklamat a Vaši chuť nějak ohrozit. Někdy máte den, kdy se Vám opravdu nikam nechce a kávu si přejete vypít v pohodlí domova. Zpříjeměte si život a relaxujte. Jaký je pro Vás tedy ten nejlepší a nejvhodnější?

Jaký je ten nejlepší?

V tomto případě záleží na tom, jak a jakou kávu máte nejraději připravovanou. Nejdůležitějším faktorem pro výbornou kávu, jako od profesionála, potřebujete profesionální spotřebič s vysokým tlakem. Čím větší je tlak, tím je lepší a výraznější chuť kávy. Pro to pravé krémovější espreso je lepší si vybrat espresovač s čerpadlem. Existuje ještě jeden druh, ten levnější, „kávovar“ poháněný parou.

Výborná káva z espresovače

Výborná káva z espresovače

Jedním z espressovačů, které můžeme doporučit, je DeLonghi EC 155, určen na mletou kávu s tlakem čerpadla až 15 barů. Je velmi jednoduchý na údržbu. S ukazatelem vody zjistítě, kolik množství je zapotřebí doplnit. Využijete ho na vyhřívání šálků a díky „Cappuccino system“ Vám namíchá mléko a vyrábí tím bohatou pěnu. Co se týče velikosti šálku, tam sedí jen do 60 mm. Cena není zrovna malá, pohybuje se okolo 3 000 Kč. Jako další Vám chceme představit model Espresso Krups Nespresso Citiz XN730N titanium. Tady už se jedná o něco více dražší produkt, tlak totiž dosahuje až 19 barů. Vyrábí hustou a chutnou pěnu a s funkcí automatického vypnutí po 9 minutách Vám pomůže i se spotřebou úspory energie. Velkou roli hraje i jeho design, který je velice moderní. Pozor ale! Jedná se pouze o kapslový „kávovar“.