Návrhy studentských pokojů – Fotogalerie

Napsal | 15.6.2015

Následující situaci zná asi každý rodič – do rodiny se narodí dítě, kterému je potřeba zařídit časem dětský pokoj. Investujete tak nemalou sumu do vybavení, jako je postel, skříně, hračky atd. Než se ale nadějete, z dítěte je školák, puberťák a nakonec student, který má už nároky na svůj pokoj naprosto odlišné. V dnešním díle jsme se rozhodli zaměřit na návrhy studentských pokojů. Co by nemělo chybět, co je třeba zvážit a kde hledat inspiraci? Dozvíte se v následujících několika řádcích.

Na co hledět u studentského pokoje

Studentský pokoj by měl hledět zejména na funkčnost, prostor a světlo. Co se týče funkčnosti, máme tím na mysli zejména nábytek. Psací stůl by měl být dostatečně prostorný, s množstvím úložných prostorů. To samé platí o šatní skříni. Důležité jsou i poličky na knihy apod.

Prostor pokoje musí být volný, zbytečně nepřeplácaný. Navodí to pocit klidu, uvolněnosti a lépe se učí v otevřenějších prostorách. Světlo pak jde ruku v ruce s prostorem. Pokud je pokoj malý a je zde problém i s dostatkem světla, pokuste se ho kompenzovat s množstvím osvětlení a dekoracemi.

Interiery.cz

Nyní už k samotným zdrojům inspirace. Jako první byste měli navštívit portál interiéry.cz. Zde najdete v záložce „Dětský pokoj“ a v podzáložce „Studentské pokoje“ desítky různě naaranžovaných pokojů. Po rozkliknutí jednotlivých obrázků pak můžete přejít na web prodejce, kde si dané kusy nábytku můžete zakoupit.

Alnus.cz

Dalším serverem může být třeba Alnus.cz, jež se zabývá návrhy a realizací moderního nábytku. V jeho fotogalerii najdete více než desítku různých studentských pokojů, ze kterých můžete čerpat, nebo si na jejich základě nechat zhotovit vlastní návrh.

Nabytek-max.cz

Nakonec ještě zmíníme nabytek-max.cz, který se zabývá především zakázkovým nábytkem na míru. V jeho fotogalerii pak najdete neméně pestrou nabídku studentských pokojů, jako u výše zmíněných konkurentů.

Doufáme, že se Vám zmíněné portály navodí dostatečnou dávku inspirace a výsledek Vašeho studentského pokoje bude stát za to! Jo a mrkněte na pár návrhů 🙂 Přidali jsme je do galerie