Návod na skládání ubrousků na stůl

Napsal | 5.5.2015

Chystáte se pozvat celou svou početnou rodinu na svátky k sobě domů? Očekáváte důležitou návštěvu a chcete okouzlit svou dokonalou pohostinností? Nebo se jen chcete zdokonalit ve svém stolování? Pak pro Vás dnes máme senzační tip – ukážeme Vám totiž různé návody na skládání ubrousků na stůl.

Stolování je o dokonalosti

Aby byla večeře, nebo oběd dokonalý, musí být dokonalé absolutně všechno – vynikající jídlo naprosto zanikne ve špinavém nádobí, stejně tak je tomu i s nevhodnou, nebo nedostačující dekorací. Skládání ubrousků přitom zabijete 2 mouchy jednou ranou – dáte svým hostům možnost si po jídle utřít ústa a zároveň doplníte Vás stůl o zajímavý designový kousek.

PS – doporučujeme využítí také nerezových kroužků pro tvorbu těch nejlepších děl

Známý blog s návody

Na internetu pak existuje celá řada návodů, které jsou doplněny o ilustrace a někdy i video-návody. Jako první jsme zvolili server lenka-m.wz.cz. Tato bloggerka si pro nás připravila celkem 9 různých návodů na skládání ubrousků. Vše je naprosto jednoduché a pochopitelné i pro méně zručné jedince. Naleznete zde i poměrně málo známé vzory a návody, přičemž při nich vznikají i vyloženě designově vyhlížející díla, která jsou spíše na oko, než skutečně na použití během stolování. Nicméně všechny návody jsou rozdělené do jednotlivých kroků a jsou doplněny i o ilustrace, čili se prakticky nemáte možnost nikde ztratit.

Skládání ubrousků na stůl

Když obrázky nestačí

Pokud přeci jenom dáváte přednost video-návodům, i pro Vás máme dobrý tip. Je jím portál jaksetodela.cz. Stačí do vyhledávání v pravém horním rohu zadat „skládání ubrousků“ a dostane se Vám desítek různých návodů. Nutno podotknout, že drtivá většina videí je převzatá z Youtube a pouze některé jsou i česky mluvené, nicméně z videa je jasně patrné, jak se konkrétní modely skládají a komentář leckdy není vůbec potřeba. Jako příklad pak můžeme uvést třeba ubrousek ve tvaru květu, ubrousek tvaru vějíř, nebo třeba klasický špičatý ubrousek – všechny tyto druhy skládání jsou zde k nalezení, nicméně k dispozici jsou i postupy na skutečně mistrovské a luxusně vyhlížející skládané ubrousky na stůl.