Návod na šaty z gumiček

Napsal | 26.10.2014

Náramky, zvířátka, postavičky… to vše tu již bylo. Gumičky jsou ale momentálním hitem a lidé neustále vymýšlejí nové a nové výtvory. My jsme se dnes rozhodli Vás informovat o nejnovějším nápadu na šaty z gumiček. Pakliže tedy dosud nemáte s těmito výtvory zkušenost, určitě čtěte dále.

Uplést šaty z gumiček není jednoduché

Jak asi správně předpokládáte, jedná se o velmi dlouhý a na gumičky náročný proces. Přeci jenom vytvořit alespoň metr dlouhé šaty spojováním kraťoučkých gumiček dá opravdu zabrat. Za vše mluví příklad dívky z anglického Prestatynu, jež se rozhodla uplést realistické šaty, které spolykaly přes 24 tisíc gumiček a týdny práce. Celkový výrobek se pak rozhodla prodat na ebay, kde se cena dostala přes 150 000 liber!

Zůstaňme u zmenšenin

Česká internetová společnost se zatím příliš návody na výrobu takto rozměrných šatů zatím nezabývá, nicméně zahraniční portály už i tento segment výrobků z gumiček Lomm Bands probírají. Bohužel se ale jedná spíše o zmenšeniny, které si můžete připnout na klíče apod., nebo do nich obléknout panenky – nikoliv však celého člověka. Situace je ale poměrně pochopitelná, když vezmeme v úvahu, že se šaty prodávají za stovky tisíc liber. Kdo by pak s ostatními sdílel svoje know-how?

Anglická videa vládnou

Co se zahraničních návodů týče, můžeme zmínit třeba youtube kanál Elegant Fashion 360. Ten má velice populární video „Rainbow Loom Dress emoji/emoticon charm.“. Jedná se o video-návod na upletení poměrně malých jednobarevných šatiček. Komentář je kompletně v angličtině, nicméně poměrně velké množství uživatelů si stěžuje na chabý komentář komentujícího, který nedostatečně vysvětluje kroky pletení. Využijte tedy video spíše jako video-inspiraci.

Šaty z gumiček na panenky

Pokud pak hledáte specifické šaty z gumiček na panenky Barbie apod., zkuste zapátrat na Youtube. Poměrně hodně uživatelů se těmto výrobkům věnuje, ovšem opět v angličtině, či španělštině. Další návody pak můžete najít v knížkách o Loom Bands. V česku pak pod názvem „Gumičkování“.