Návod na duhové náramky z gumiček

Napsal | 26.10.2014

Náramky z gumiček, zvířátka z gumiček, různé stavby, míčky a tak dále… To je jen malý výčet výrobků, které si můžete za malou chvíli vyrobit z gumiček Rainbow Loom a jejich variant, jako Loom Bands apod. My jsme se dnes rozhodli zaměřit na duhové náramky z gumiček. Pokud tedy chcete zkusit něco nového, máte dostatek trpělivosti a aspoň trochu fantazie, čtěte dále!

Začněte jednobarevnými náramky

Duhové náramky z gumiček jsou specifické zejména tím, že se dělají z několika různých barev gumiček, které do sebe následně zaplétáte. Pokud jste tedy začátečník, doporučujeme nejdříve zkusit jednodušší náramky, ku příkladu jednobarevné náramky Loom Bands apod. Nicméně pokud už za sebou nějaký ten výtvor máte, můžete v klidu přejít i na vícebarevné výtvory.

Návody se liší dle obtížnosti

Návody na duhové náramky mají prakticky všechny zavedené servery, o kterých už jste měli možnost si přečíst v našich předešlých článcích. Jako příklad můžeme uvést portál Rainbowloom-original.cz. V sekci „návod“ zde najdete video-návody na duhové náramky z vícero barev gumiček nejrůznějších tvarů. Pro mírné pokročilé uživatele je určen návod s názvem „Honeycomb Bracelet“. Kombinuje v sobě jednoduché splétací metody v několika barevných provedeních. Ve výsledku vznikne poměrně hezký a přitom jednoduchý duhový náramek z celkem 6 barev.

Náramky pro náročné

Pro pokročilé uživatele je určen návod s označením „Twistzy Wistzy Bracelet“. Tento náramek je už poměrně těžký i pro zkušené pletače a zabere poměrně dost času, nicméně je máte prakticky neomezené množství barev a náramek je opravdu krásný. Všechna videa na serveru Rainbowloom-original.cz jsou v angličtině, nicméně z videa se dají náramky uplést i bez větší znalosti anglického jazyka.

Ani ortodoxní Češi nebudou ztracení

Pokud přeci jenom lpíte na češtině, můžete zkusit nově vznikající youtube kanál s názvem „Náramky z gumiček – návody česky“. K dispozici je zde zhruba 25 videí, z nichž pro Vás nejzajímavější bude zřejmě duhový řetízkový náramek z gumiček. Návodů je zde ale mnohem více a do budoucna tak podle nich můžete uplést prakticky cokoliv, co Vás napadne.