Nástěnné kování

Napsal | 12.3.2014

KVARTAL. Jak to zní? Poměrně nudně. Výrobek, který se pod tímto jménem skrývá se může na první pohled jevit ještě nudněji, ale takové nástěnné kování je nepostradatelnou součástí chytře řešeného pokoje, jakým ten váš nepochybně je.

V prodejnách IKEA se dá zakoupit za směšných 50 korun a i přesto, že se v místnosti schová, zahřeje člověka u srdce, že se mu nad oknem skrývá takto povedený kus.

Využití nástěnného kování

Nejdříve je ovšem nutné zodpovědět si otázku, co to vlastně takové nástěnné kování je a k čemu je dobré. To se dá považovat, vzhledem k charakteru tohoto článku, za více než vhodné.

Nástěnné kování typu KVARTAL má jednoduchý účel. Je záchytným bodem pro kolejničky, které drží záclony nad vaším oknem. To se možná zdá jako méně elegantní řešení, než když je využit drát, ale má to jednu velkou výhodu – zatímco obyčejný drát se po pár dnech fungování nevyhnutelně prohne a musí se znovu natáhnout, takové kolejničky vydrží bez nutnosti znovumontáže klidně několik let.

Vzhled

Co je ovšem na tomto produktu to nejzajímavější, je jeho provedení. Nejen, že je celý vyroben z eloxovaného hliníku, který na pohled působí velmi vkusně, ale velmi elegantně je vyřešen zejména problém se schováním často nevzhledných šroubů, jež jsou použitý k udržení kování na stěně. Jsou totiž skryty přímo pod hlavní částí výrobku, zároveň ale nebylo nutné, aby funkce příliš ustoupila designu, jelikož šrouby drží kování na stěně naprosto bez problémů.

My jsme tento produkt vyzkoušeli a jsme s ním více než spokojeni, je zpracován velmi kvalitně, pečlivě a ani po několika měsících používání na něm nejsou znát žádné známky poškození.

Zdroj – Oficální stránky IKEA

One thought on “Nástěnné kování

  1. Marta Janků

    No konečně to je to co potřebuji. Dlouho jsem toto nástěnné kování hledala a konečně se našlo. No teď by se mohl ještě najít někdo, kdo bude tak ochoten a naistaluje mi ho. Tak co pánové je tu někdo? Bydlím v Praze, tak kdyby byl někdo tak hodný a chtěl mi pomoc, tak mi napiště na email. Kromě nějaké té korunky se můžete těšit i na skvělej obýdek.

Není možné diskutovat