Nábytek z palet – Fotogalerie

Napsal | 1.5.2015

Jednoduchý nápad, udělat si z použitých a vyřazených dřevěných palet další výrobky, který byl dílem několika nadšených kutilů, se pomalu ale jistě mění ve velký business. Vždyť obchodů s paletovým nábytkem neustále přibývá. My jsme se dnes rozhodli zaměřit spíše na ty z Vás, jež dávají průchod své kreativitě a zručnosti a chcete si postavit nábytek z palet svépomocí. Právě proto Vám dáme několik tipů na čerpání inspirace.

Největší prodejce paletového nábytek v ČR

Pakliže patříte mezi ty zručné jedince, můžeme Vám teď na místě odpřisáhnout, že z palet dokážete postavit prakticky vše – od botníku, přes postel, až po houpačku. Stačí jen vědět jak na to a dostat tu správnou inspiraci. Asi největší fanklub, pokud to tak můžeme nazvat, najdete v ČR na stránkách nabytekzpalet.eu. Jedná se o největší obchod s paletovým nábytkem u nás. Čerpat inspiraci můžete na Facebookové stránce (ZDE), kde najdete mnoho motivů, fotky hotových výrobků i jen postřehy z výroby.

Fotogalerie na Čarujeme.cz

Portál Čarujeme.cz nabízí fotogalerii paletových výrobků z celého světa. Vyzdvihnout bychom chtěli zejména zajímavě vyhlížející podsvícené postele. Postel tak dostává nádech minimalismu z prostředí použitého materiálu – palet – a zároveň kapku moderního designu ze strany podsvícení. Skvělý nápad, skvělá realizace.

Inspirace z Bydleni-z.cz

Další kapku inspirace můžete načerpat i na populárním serveru bydleni-z.cz. Můžete přesvědčit zejména o absolutní všestrannosti palet, co se týče využití. Nás pak nejvíce zaujala zasedací místnost, jejíž vybavení bylo skoro kompletně vytvořeno právě z dřevěných palet.

Tvorba je jednoduchá, ale?

Pokud o tvorbě nábytku z palet uvažujete, je třeba si uvědomit, že nelze jen hřebíky ztlouct pár palet k sobě a čekat, že efekt bude takový, jako na obrázcích výše. Palety se musí pečlivě obrousit, nalakovat, nejlépe namořit a spojit tak, aby nikde nevyčníval ostrý spojovací materiál. Pokud ale toto všechno zvládnete, můžete si doslova za pár korun sami vytvořit originální a designové kousky.

Pro lepší inspiraci přikládáme fotogalerii