Nábytek postavte na vlastní nohy

Napsal | 26.11.2017

Mnoho lidí říká, že lepší je si postavit dům nový než se trápit s rekonstrukcí domu starého. Když ale na to máte zručné lidi, tak není nutné mít nějaké obavy. S rekonstrukcí domu nebo bytu se ale pojí ještě jedna věc, a to je nábytek. Když nové, tak nové kompletně, ne? Do nového prostoru patří i nové věci, protože i když se na sedací soupravu budete dívat z jiného úhlu pohledu, pořád to bude ta stará sedačka, kterou jste koupili před dvaceti lety.

Moderní prostor si zaslouží inovativně zvolený nábytek, který se k němu bude hodit, ať už se jedná o obývací pokoj, kuchyni, jídelnu, koupelnu nebo třeba chodbu.

Nožičky

I nábytek se umí postavit na vlastní nohy, když ho necháte. A vypadá pak mnohem lépe než ostatní kousky, kysnoucí stále na vašem koberci plnou vahou, vytlačujíc do něho zbytečně velké dolíky. Nábytek s nohami je svěží, jednoduchý a jednoúčelný, což by mnozí mohli považovat za nevýhodu, ale v tomto případě je to originální přístup k věci.

Sedací souprava na nohách se dá opravu používat jenom na sezení, nikoliv ke skladování věcí. Komoda na nohách poskytne také mnohem méně užitných prostor, ale zato prostor ani váš koberec nebude zatěžovat mrtvou vahou.

Jděte do barev

Pravidlo, že je lepší volit takové barvy, které jsou neutrální a hodí se tak ke všemu, je v mnoha z nás stále pevně zakořeněné. Ale přitom je to tak zbytečné a omezující pravidlo, které je potřeba změnit. Nechte zazářit své místnosti barvami, zkuste nábytek, který bude doslova zářit, bude poutat pozornost a strhávat ji na sebe. Sedačka, komoda, taburet, knihovna nebo stůl ze zářivé červené, žluté nebo modré barvy je extravagantní, a přitom tak správný, protože dá zazářit celému prostoru.

Méně je více

I když je to známý fakt, při vybavování domácnosti jste mu mnohokrát za pravdu také určitě nedali. Nehoňte se za úložným prostorem, exkluzivními nástěnnými hodinami, minimalizujte své bohatství a soustřeďte se jenom na to, co doopravdy potřebujete. Nechte knihovnu, aby opravdu sloužila pro ukládání knih, sedačka jenom pro sezení, stoleček jenom na odkládání hrníčků při návštěvě. Na co mít u každé skříňky extra šuplík, supermoderní LED televizi a pod gaučem sklad?