Moderní vybavení interiérů horských chat

Napsal | 30.1.2015

Zimní sezóna je už v plném proudu a i když se zatím sníh objevuje pouze na uměle zasněžovaných sjezdovkách, mnoho lidí už vyráží v období svátků do horských chat, aby si mohli užít zaslouženého volna a krásnou přírodu našich hor. Pokud i Vy vlastníte horskou chatu a přemýšlíte, jak si jí co nejvíce zútulnit, aby se zachovala horská atmosféra a přitom byl interiér moderní, máme dnes pro Vás dobrou zprávu, neboť se v dnešním článku budeme zabývat právě moderním vybavením interiérů horských chat.

Vytápění horské chaty

Horské chaty jsou specifické tím, že jsou povětšinou využívány jak v létě, tak v zimě, tudíž jejich interiér je často připraven na obě roční období. Základem pak je určitě moderní krb, který dokáže vytopit celou chatu i během malé chvíle – to je klíčové třeba ve chvíli, kdy jezdíte na chatu 1x, či 2x ročně a objekt tak není pravidelně vytápěn. Zároveň kdo by se nechtěl vrátit ze sjezdovky, zatopit si a mít během chvíle prohřátou celou chatu.

Dřevo = největší přítel chaty

I z tohoto důvodu se hodně využívá dřevo – rychle se vyhřeje, designově se s ním velice dobře pracuje a pro horské chaty je více než typické. Pokud tedy zařizujete interiér a chcete mít moderní nábytek, určitě sáhněte po nábytku z masivu. Jeho cena je sice vyšší, než u obyčejného nábytku, nicméně jeho odolnost i vzhled za to stojí. Navíc se perfektně hodí do stylu horských chat.

Speciální prodejce

Poměrně pestrou nabídku pak má třeba firma UNIS-N. V jejich sortimentu naleznete vše od dřevěných židlí, až po lavice, skříně a stoly. Vše je pak z masivu, což je zárukou kvality, a ceny nejsou kupodivu ani tak vysoké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Velkým lákadlem je potom výroba nábytku na zakázku – pokud tedy nemáte hluboko do kapsy. Můžete si tak z masivu udělat vlastní a jedinečný interiér horské chaty.