Moderní mobilhaus k bydlení

Napsal | 11.8.2015

Máte pozemek či zahradu a chtěli byste zde přechodně, či trvale bydlet? Nemůžete si například z finančních důvodů dovolit postavit nový rodinný dům? Nechcete se usazovat a mít dveře do světa neustále otevřené? Pak dnes pro Vás máme jednoduché řešení – mobilhaus.

Moderní mobilhausy

Když se řekne mobilhaus, většina lidí si představí maringotku, nebo titěrný domeček na kolech, který slouží lidem v důchodovém věku k rekreaci v době letních měsíců. Tento zavedený stereotyp už ale dávno neplatí a dnešní mobilhausy, které jsou třeba velmi rozšířené v USA, Holandsku apod., jsou určeny k celoročnímu bydlení a pokud dokážete přivřít oči a lehce zmírnit své nároky, plně nahrazují rodinný dům.

Výhody

Hlavních výhod je hned několik. Mezi ty největší patří bezesporu cena, která je zlomková oproti klasickému domu. Dále je to mobilita – mobilhaus můžete prakticky kdykoliv rozložit a složit zase na jiném místě. Sami si navíc můžete určit velikost mobilhausu, jeho dispozice apod. V neposlední řadě je tu pak i výhoda právní – na výstavbu mobilhausu totiž nepotřebujete stavební povolení.

Nevýhody

Bohužel jsou zde ale i některé nevýhody. Pokud nemáte na pozemku zavedené přípojky a odpad, budete mít bydlení poněkud zhoršené, co se týče komfortu. Dále ačkoliv jsou některé mobilhausy zateplené a lze v nich pobývat skutečně po celý rok, byla by lež říkat, že tepelné vlastnosti jsou srovnatelné s klasickým rodinným domem.

Česká nabídka

Asi největší nabídku mobilhausů má český server ceskydum.info. V základní nabídce je celkem 5 variant domů, přičemž zlatým středem je model s označením „Klasik“. Jeho plocha činí 96 m2 a je složen ze 2 modulů. Cena včetně DPH činí 1 472 410 Kč. Doprava kamkoliv po ČR je zdarma.

Nádherný mobilhaim

Výstavy

Pokud by Vás nabídka mobilních domů zaujala, přijďte se podívat na výstavy mobilhausů. Rozpis akcí najdete na již zmíněných internetových stránkách. Zároveň doporučujeme kontaktovat odborníky z ceskydum.info a zeptat se na případné nesrovnalosti.