Moderní kovové poštovní schránky

Napsal | 26.6.2014

Už od pradávna měli lidé potřebu si sdělovat své myšlenky, potřeby samotné, vytvářet vzkazy a tak dále. To vše bylo možné díky korespondenci, konkrétně tedy pomocí dopisů ve formě obálek s papírem uvnitř, tak kterém byly ony myšlenky zapsány. Tyto potřeby daly vzniknout poště, která zprostředkovávala tyto služby a nechávala si za ně platit za pomocí kolků nebo známek. Dopisy však bylo potřeba správně adresovat a k právě k tomu slouží poštovní schránky. Poštovní schránky jsou nedílnou součástí komunikace mezi lidmi již od počátku celého korespondování a právě poštovními schránkami se budeme zabývat v tomto článku. Avšak předmětem článku nebude jejich barvitá historie, nýbrž naopak – budeme se bavit o moderní schránce, konkrétně se jedná o kovovou poštovní schránku, která je v současné době standardem.

Schránka, která Vás přežije

Moderní kovové poštovní schránky jsou jistě zárukou dlouhodobé funkce obdržování dopisů v jakémkoli počasí. Kovová schránka bývá kvalitně provedena, avšak záleží na tom, z jakého kovu je vyrobena. Kovová schránka může být z plechu, ale stejně tak je možné, že bude vyrobena z oceli, což je zřejmě nejlepší volba, především, pokud je ocel nerezová, to pak schránka vydrží opravdu a vskutku velice dlouho nepoškozená. Průměrná životnost je určitě polovina lidského života, ne-li život celý, ale jak s píše výše, záleží na tom, jaký kov je použit a jak kvalitně je schránka provedena. Určitým rozlišovacím znakem těchto schránek může být určitě jejich velikost – schránky mohou být velké, které by dokázaly pojmout i objemnější psaní, střední, což je běžná schránka, nebo malé, kam se opravdu vejdou jen dopisy, které jsou vskutku ploché.

Našli jsme pro Vás

Pokud přemýšlíte o tom, že si takovou schránku pořídíte, tento odstavec je právě pro Vás. Dali jsme si práci s tím, že jsme vybrali podle nás nejvýhodnější variantu schránky, pokud bereme v potaz poměr ceny a kvality. Takovým produktem je CEV ST 101, poštovní schránka špičatá. Kromě kvalitního provedení je další výhodou této schránky také to, že má otvor na vložení novin, takže již se nestane to, že přijdete ke schránce a polovina novin ze schránky trčí. Poměr kvality a ceny je u této schránku opravdu špičkový a doporučujeme jí.