Moderní interiérové barvy

Napsal | 17.9.2014

Vítejte u dalšího článku z cyklu, ve kterém se zabýváme různými radami a inspirací, kterých se můžete držet a pomoct tak sami sobě například k útulnému bytu či rodinnému domku se zahradou. V následujících řádcích se budeme zabývat tématem, díky kterému se Vás pokusíme právě inspirovat a to konkrétně ohledně moderních interiérových barev. Pojďme se tedy podívat, co článek na toto téma nabídne.

Kombinace či jednolitý styl

Jistě v dnešní době ví už každý, že určité prostředí má na člověka nezměrný vliv. Proto při vybírání konkrétních barev nebo jejich kombinací, které použijete k zútulnění Vašeho celého příbytku nebo pouze nějaké místnosti, musíte být opravdu opatrní. Při výběru špatné kombinace nebo samotné barvy může poté domácnost vyvolávat nepříjemné vlivy na Vaši psychiku a také náladu.

Trendy barvy pro Váš byt

Jaké jsou tedy moderní interiérové barvy a jak je zkombinovat tak, aby působily kýženými správnými vlivy? Moderní interiérovou barvou, na kterou se zaměříme jako první, je barva bílá. Bílá je totiž barvou absolutně neutrální. Pokud se tedy bojíte různě experimentovat, jste konzervativní typ člověka a nebo pouze nemáte rádi extravagantní a originální nápady, je tato moderní barva přímo pro Vás. Bílá skříň, která může být se vzhlednými efekty dřevěného lakování, je jen jeden z kusů nábytků, která může zvelebit místnost.

V dnešní době je trendem především kontrast. Pokud tedy máte rádi právě zmíněnou extravaganci, kterou bílá barva nenabízí, můžete vsadit třeba kombinaci černé a červené barvy. Tato kombinace Vás usadí, avšak také do Vás může nechat proudit elán a správnou energii, která povede k Vaší aktivitě.

Dalším trendem, tedy moderním stylem, který je osvědčený řadou interiérových designérů, je sázet na světlé interiéry. To znamená barvu oranžovou v kombinaci s bílou a světle zelenou. Jedná se o velice vkusnou, ne příliš konzervativní kombinací. Jedná se kombinaci, která má navodit pocity, při kterých se doma cítíte pohodlně a útulně.