Moderní barvy do obývacího pokoje inspirace

Napsal | 28.7.2014

Vítejte u dalšího článku z cyklu o bydlení a inspiraci k zařízení právě Vašeho bytu či rodinného domku. Každý z nás jistě touží po bydlení, ve kterém se bude cítit co nejlépe a co nejpohodlněji. Atmosféru nevytváří jen společnost, ve které se nacházíme, ale i to, v jakém interiéru se pohybujeme. Správně laděný interiér vyvolává kýženou domácí pohodu a také požitek z moderního prostředí. V tomto článku se zaměříme na to, jak lze zařídit obývací pokoj v moderních barvách, tak aby se nejednalo o kýč, ale o funkční řešení interiérových prostor.

Vyberte správnou kombinaci

Jak je již dlouhou dobu známo, barvy a jejich kombinace mají na člověka určitý vliv. Barvou, ve kterou se nějakou dobu člověk pohybuje, lze navodit určitý stav či náladu člověka nebo skupiny lidí. Barvy mají tu moc nás psychicky ovlivňovat a tak bychom měli být také opravdu rozvážní ve chvíli, kdy se rozhodneme obývací pokoj do nějakých barev uvést v soulad.

Nyní se můžete inspirovat právě našimi nápady, kdy jsme pro Vás vybrali podle našeho názoru ty nejlepší kombinace pro tvoření moderní atmosféry obývacího pokoje, ve kterém se budete cítit vskutku dobře a domácí atmosféra jen tak nezmizí, stejně tak zůstanou i Vaše emoce, které barvy ovlivňují, v naprosté pohodě.

Světlé odstíny letí

Vzali jsme v potaz současné moderní trendy a tak je podle nás vhodné obývací pokoj ladit především do světlých odstínů barev. Sladění by nemělo mít tendenci zaostávat ve studených barvách, jakou je azurová modř, ale naopak byste měli využít svou fantazii v barvách jako žlutá, zelená či oranžová. Tyto „teplejší barvy“ dokáží navodit právě ty kýžené pocity pohody a klidu a při správné kombinaci i co se týká nábytkových doplňků a jejich barev se může obývací pokoj dotýkat dokonalosti. Nicméně, pokud jste spíše člověkem, který ocení střídmost a konzervativní tendence prostředí, čistě bílá barva jistě neurazí jako doplněk, stejně tak i jako celkový činitel stylu obývacího pokoje.

Věříme, že se tímto článkem dokážete vhodně inspirovat a pokud Vás napadají určité připomínky k barevnému ladění, jistě je zanechte v komentářích.

Autor náhledového obrázku – Salvatore Vuono