Mlékovar Tescoma

Napsal | 3.8.2014

Vítejte u dalšího článku s cyklu o kuchyňských pomocnících velice známé značky Tescoma, jež je zárukou kvalitního zpracování a tomu i odpovídající ceny – není tomu jinak ani u následujícího produktu, kterým se budeme v následujících řádcích a odstavcích zabývat.  Jedná se o jedinečný mlékovar Tescoma, na který se nyní podíváme podrobněji a rozebereme jeho reálné atributy.

Připálené mléko? Již nikdy více

Společnost Tescoma, která je již tradičním zastáncem nabídky nejkvalitnějších výrobků do kuchyně, ráda nejen vymýšlí nové nástroje, které by Vám úsilí v kuchyni při vaření měli ulehčit o něco více, než jak to dělají výrobky od konkurence. Také se ráda pouští do předělávání již používaných věcí a dává jim o to větší šanci se při přípravě pokrmů prosadit jako účinný nástroj.

Mlékovar Tescoma je proto revolučním nástrojem pro vaření nejen mléka, ale různých pokrmů, které nechcete spálit. Jak ale takový mlékovar funguje? Jedná se o vskutku nápaditý vynález – mlékovar má dvojité dno. Do nižšího dna se nalije voda, což vytvoří vodní lázeň, která je nezbytná pro funkci mlékovaru. Právě ona lázeň vytvoří správné podmínky pro to, aby se právě třeba mléko, které je na to náchylné, nepřipálilo.

Lepší, než kdy dříve

Na tomto principu pracuje každý mlékovar, i ten, jenž nabízí konkurence. Nicméně, mlékovar od Tescomy obsahuje několik vylepšení, bez kterých se po jejich užití již neobejdete. Takovým vylepšením je například píšťalka, která Vás upozorní na to, kdy tlak v hrnci naznačuje, že se již mléko vaří. Dalším atributem, který jistě oceníte, je nerezová ocel, ze které je celý mlékovar, až na rukojeť, vyroben, což zajistí dlouhou životnost tohoto produktu. Ergonomická rukojeť také jistě stojí za zmínku, stejně tak tomu je s tím, že s mlékovarem můžete vařit na všech druzích sporáků; indukčních, elektrických, plynových i sklokeramických. Výrobek doplňuje funkční sklonerezová poklička.

Mlékovar s teploměr

Podařilo se nám najít video, kde je názorně vysvětlena práce s mlékovarem. Věříme, že by pro Vás mohlo být užitečné.

Věříme, že Vás tento článek dostatečně informoval o skvělém mlékovaru Tescoma a pokud Vás napadají určité připomínky k tomuto tématu, jistě je zanechte v komentářích pod článkem.

Zdroj obrázku – http://eshop.tescoma.cz/vareni/nadobi/presto/728718-mlekovar-dvouplastovy-presto-s-poklici-16-cm-2-0-l