Mimibazar.cz – návody na ruční práce

Napsal | 8.5.2015

Ruční práce a výrobky z domácí dílny byly v Česku odjakživa populární. Současnost není výjimkou a velkou měrou se na udržování této „tradice“ podílí maminky, které se dělí o své nápady na internetu. Příkladem budiž server mimibazar.cz, který funguje už neuvěřitelných 10 let a za svou dlouhou existenci shromáždil až neuvěřitelné množství návodů na ruční práce. My jsme se dnes rozhodli Vám některé z nich ukázat.

Mimibazar – Návodů jsou tisíce!

Jak už jsme uvedli v úvodu článku, server minibazar.cz funguje už opravdu dlouhou dobu a tak není divu, že návodů na ruční práce jsou zde tisíce. Jestli tedy hledáte něco konkrétního, je velmi pravděpodobné, že to zde naleznete – stačí jen umět hledat. Všechny návody najdete buď ZDE, nebo stačí na úvodní stránce kliknout na záložku „NÁVODY“, kterou naleznete v záhlaví stránky.

Vyhledejte si, co potřebujete

Vše je pak doplněno o propracovaný systém vyhledávání. Tak třeba pokud hledáte návod na upletení velikonoční pomlázky, stačí do kolonky „NÁZEV“ vyplnit heslo „pomlázka“ a systém Vám automaticky vyhledá všechny návody se zmíněnou tématikou. Druhým postupem pak může být listování jednotlivých kategorií návodů. V nabídce je třeba háčkování, šití, pletení, různé vychytávky a mnohé další.

Háčkovaný klobouček

Právě pletení, šití a háčkování jsou vůbec nejoblíbenějšími návody na serveru. Pravidelně sem přispívá velké množství maminek i babiček a některé výrobky opravdu stojí za to, tedy pokud si tykáte s pletacími jehlicemi nebo háčky na háčkování. Jako ukázku zručnosti přispěvatelek jsme vybrali návod na háčkovaný klobouček pro děti. Návod přidala Ája a doplnila ho o informace krok za krokem a i o fotogalerii, čili nemusíte mít strach, že byste se při některém z kroků ztratili.

Něco pro začátečníky

Nemusíte mít ale strach, že byste museli být háčkovacími mistry, abyste dokázali cokoliv ze zmíněných návodů uháčkovat. Stačí se jen porozhlédnout a určitě najdete i návody pro začátečníky. Příkladem budiž návod na háčkované srdíčko ZDE.