Masážní žínka do sauny

Napsal | 1.6.2014

Sauna je termín, který už nepatří jen dálnému finskému venkovu nebo luxusním hotelům; pro mnohé z nás se stala běžnou součástí našich domovů. Ještě aby ne, vždyť pravidelný pobyt v sauně doporučuje mnoho lékařů pro jeho blahodárné účinky. V sauně si zklidníte svaly a uvolníte mysl, a i vaše tělo tu změnu cítí, jelikož při „saunování“ do krve uvolňuje endorfiny, jinak známé jako hormony štěstí.

Ani v sauně byste však neměli zapomínat na nezbytné vybavení; do něj patří i speciální saunová žínka.

Masáž v sauně

Saunové žínky v současnosti nahrazují původní březové metly, které bývají dodnes používány ve Finsku pro ještě intenzivnější pocit z pobytu v sauně. Těmito metlami se milovníci sauny šlehali, aby tak na kůži přivedli ještě více tepla a řádně ji prokrvili. Březové větve však na našem trhu neshánějte: běžně k dostání jsou u nás právě masážní žínky, které jejich funkci plně nahrazují, a které se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Nejčastějším je zdravotně nezávadný plast, ale pro milovníky čistě přírodního pocitu v sauně jsou k dostání i žínky dřevěné a bavlněné, nebo ze speciálních materiálů jako je lufa nebo sisal.

Žínky při masáži slouží nejen k omytí celého těla a jeho prokrvení, ale navíc působí pozitivně proti celulitidě. Žínku stačí jednoduše nasadit na ruku jako rukavici, a svůj pobyt v sauně si můžete naplno užít.

Nepřehánějte to se saunováním

Nezapomeňte však, že všeho moc škodí, a proto byste ani v sauně neměli setrvávat příliš dlouho. Běžný pobyt v sauně trvá okolo patnácti minut, ale masážní žínka vaši kůži prokrví tak, že možná budete muset saunu opustit už po osmé minutě nebo dříve. Vyběhněte se pak rychle ochladit nejlépe skokem do studeného bazénku, ale můžete se opláchnout i studenou sprchou. Prudké ochlazení ve vašem těle vyvolá jen další příjemné pocity a vy se nebudete moci dočkat, až se do sauny budete moci zase vrátit.

Užijte si odpočinek v sauně a masáž celého těla; sapovací žínka je k tomu dokonalým pomocníkem.