Malování pokojů inspirace fotogalerie

Napsal | 13.2.2015

Ať už chystáte rekonstrukci bytu, zařizujete poprvé svou novostavbu, či jen chcete svému bytu vdechnout trochu vkusu a nového pocitu, správně vymalované pokoje jsou alfou a omegou dekorace celého bytu. Jaký mají vliv barvy pokojů na celkové vyznění bytua kde se inspirovat? Na tyto a další otázky se Vám pokusíme odpovědět v následujícím článku.

Barvy mají svou charakteristiku

Předně se zaměřme na barvy. Málo kdo ví, že existují takzvané teplé a studené barvy. V podstatě jsou to barvy, které nepřímo evokují pocit tepla, nebo chladu. Teplé barvy jsou ku příkladu žlutá, oranžová a červená. Za studené jsou potom považovány barvy zelená, modrá a černá. Na hraně se pak pohybuje fialová. Samozřejmě dnes se už příliš nedělají celo-barevné pokoje, které jsou vymalované jedinou barvou. Naopak jsou populární různé vzory, pruhy apod.

Inspirace na barvy-malovani.cz

Inspiraci můžete nabrat třeba na portálu barvy-malovani.cz, kde najdete rovněž fotogalerii různých, již vymalovaných pokojů. A je opravdu z čeho vybírat – k dispozici jsou zde dětské pokoje, obývací pokoje, ale i předsíně a další. Samozřejmostí potom je, že byste neměli striktně kopírovat fotografii pokoje, který se Vám líbil, nýbrž pouze se inspirovat a zkusit samotný design povznést na další úroveň. Nebojte se trochu zaexperimentovat s barvami (doporučujeme nemíchat studené a teplé barvy!), případně na stěny dokoupit různé nástěnné dekorace.

Moderní zázemí na living.cz

K inspiraci můžete také využít portál living.cz, kde najdete neméně pestrou fotogalerii s příklady maleb. Zejména znamenité jsou zde malby chodeb a schodišť. Na většině fotek je navíc sladěn i nábytek (barevně i stylem), čili pokud zařizujete s malbou i nábytek, máte o inspiraci postaráno se vším všudy.

Kdo hledá, ten najde…

Pokud Vás stále nic nezaujalo, můžete zkusit jako výstřel do tmy portál Rajče.cz. Tento fotografický portál nabízí skutečně nepřeberné množství fotek místností i fasád, nicméně jejich vyhledávání je poněkud problematičtější a vyžaduje trochu trpělivosti.

No a v neposlední řadě, lze také inspiraci čerpat přímo u nás – veškeré věci ohledně malování pokujů najdete na tomto odkazu.

Každopádně doufáme, že Vám některý z našich tipů vdechne dostatek inspirace a Vaše malba se dopadne co možná nejlépe.