Letní truhlíkové dekorace

Napsal | 14.8.2015

Léto už je v České Republice v plné síle. Děti mají prázdniny, tropy střídají přívalové deště a většina z nás dospělých musí stejně do práce. Pakliže si chcete odpočinout od letního stresu a vysokých teplot, můžete se dnes s námi odreagovat u zdobení exteriéru i interiéru a udělat ze svého domova oázu klidu. Tématem budou letní truhlíkové dekorace.

Letní dekorace není žádná věda

Pokud jste četli už některý z našich předešlých článků, víte, že zastáváme heslo „fantazii se meze nekladou“ a toto rčení bychom rádi praktikovali i u letních truhlíkových dekorací. Pokud ale přeci jen strádáte, stačí se jen držet několika rad – cokoliv do truhlíků dáváte, dbejte na to, aby to bylo barevné, pestré, letní. Také se nesnažte za každou cenu do truhlíku „něco plácnout“. Někdy je více méně!

Stačí stužka, nebo kus papíru

Letní období má tu výhodu, že většina rostlin během něj kvete a jsou tak sami o sobě dekorací. Vyhrát si tak můžete třeba se špejlemi a papírovými dekoracemi – klasické a jednoduché sluníčko ze žluté čtvrtky, nalepené na špejli (tu můžete rovněž nabarvit) udělá poměrně hezký letní doplněk. Mnoho našich čtenářek také obmotává truhlíky a květináče barevnými stuhami. K bílému truhlíku se třeba perfektně hodí tlustá oranžová, či světle zelená stuha.

Inspirace a fotogalerie

Pokud jste stále nenašli to pravé ořechové, máme pro Vás pár tipů na letní dekorace z různých portálů. Jako první jsme vybrali rozsáhlou fotogalerii ze serveru kvetinova-dekorace.cz, kde najdete desítky, ne-li stovky různých nápadů na letní, jarní i podzimní dekorace.

Jako druhý jsme vybrali portál living.cz, o němž jste již určitě nejednou slyšeli. Ten si připravil článek a fotogalerii s letními dekoracemi jak do interiéru, tak exteriéru.

Máte nějaký tip na letní dekoraci truhlíků a chtěli byste se o ní podělit s námi a našimi čtenáři? Napište nám do komentářů pod článkem!