Květinové dekorace z umělých květin

Napsal | 20.4.2015

Alespoň jedna květina by asi neměla chybět v žádné domácnosti. Co když ale nemáme čas o květiny pečovat, či máte v domácnosti astmatiky a alergiky? Pak je asi jediným řešením květina umělá. A právě na ty jsme se zaměřili v dnešním článku – konkrétně na květinové dekorace z umělých květin.

Jednu květinu, nebo rovnou celou sadu?

Možnosti dekorace jsou v tomto ohledu prakticky neomezené. V závěru se ale dělí do několika kategorií – jednotlivé kusy květin, celé pugety, nebo umělé květiny v květináči.

Jednotlivé kusy umělých květin je velmi jednoduché sehnat prakticky v jakémkoliv květinářství, nebo obchodu s bytovými doplňky. Jejich síla je především v ceně, neomezené nabídce (sehnat totiž můžete prakticky jakoukoliv květinu, keř, dokonce i strom!) a možnost aranžování – sami si z jednotlivých kusů květin můžete vytvořit jedinečný puget apod. Na Vánoce stačí zapíchat pár umělých větviček do květináčů, na jaře zas vybalit nějaké barevné a obecně jarní rostliny atd. Možnosti jsou neomezené a ceny se pohybují od 10 do několika set korun.

Sety/pugety

Sety umělých květin, nebo nejrůznější pugety s dekorací, chcete-li, jsou už hůře k sehnání a nejlépe uděláte, když navštívíte přímo květinářství. Tyto kusy jsou většinou i tematicky laděné, čili se nemusíte trápit s jejich aranžováním. Naopak pokud Vám bude připadat něco na setu nevhodné, nebo kýčovité, odstraníte to jen velmi těžko. Ceny se pak pohybují řádově od několika desítek korun do několika set korun.

Puket růží

Květináče s umělými květinami

Nakonec květinové dekorace z umělých květin v květináčích. Ty opět seženete spíše ve květinářstvích, nebo přímo obchodu s dekoracemi. V této kategorii se už pohybují spíše věrné kopie existujících rostlin, jako celků – nečekejte přílišné zdobení, stříbření apod., jako tomu může být o jednotlivých kusů umělých rostlin apod. Zde se hraje spíše na realističnost a celkovou estetiku, až bychom se nebáli použít slovo „elegance“. Samozřejmostí je pak slušivý květináč. Nevýhodou může být možná vyšší cena (v řádů stovek, ale tisíc korun za nejlepší a největší kusy).