Kuličkový polštář

Napsal | 28.4.2015

Vědci uvádějí, že více jak třetinu svého života prospíme. Takto obrovské množství času by mělo být stráveno, pokud možno v co nejlepších podmínkách. Spánek totiž ovlivňuje náš celý následující, ale i ten předchozí den. Základem je pak kvalitní matrace a polštář. Zatímco matracím se věnuje pozornosti poměrně hodně, na polštáře se zas až tolik nehledí. My jsme se dnes rozhodli udělat přesný opak tohoto trendu a zaměříme se právě na polštáře.

Kuličkový PES polštář

Na trhu existuje poměrně velké množství druhů polštářů, tedy co se jejich náplně týče. Od nejzákladnějších PES vláken, přes ovčí vlnu, až po exotické a ekologicky šetrné materiály. Co se ale týče kvality, výhod a ceny, nejlépe vychází kuličkový polštář.

Charakteristika materiálu

Kuličkový polštář je název, který toho úplně moc neřekne. V zásadě se jedná o náplň polštáře, pro kterou jsou charakteristická dutá vlákna, jež jsou tvarována do kuliček. Materiál je většinou tvořen 100% polyesterem, který se používá kvůli jeho dobrým mechanickým schopnostem – je totiž schopný se velmi dobře přizpůsobit tlaku a má tzv. paměť, čili se zas dokáže vrátit do původního stavu.

Výhody

Co se týče výhod kuličkového polštáře, mluvit bychom měli zejména o příznivém vlivu na držení těla. Je vhodný pro lidi trpící problémy s krční páteří, bolestmi hlavy, či bolestmi zad. Je také velice nenáročný na údržbu, jelikož lze, na rozdíl třeba od polystyrenového polštáře, prát v pračce na 40°C, někdy i 60°C (záleží na výrobci). Rovněž nezadržuje žádné pachy a nepřenáší alergeny – je tak více než vhodný pro alergiky.

Cena

Na konec musíme zmínit jeho cenu. Ta není nikterak vysoká a za kuličkové polštáře standardní velikosti zaplatíte kolem 200 korun. Dosti pak záleží na celkové hustotě náplně (tvrdší vs měkčí polštář) a celkové velikosti a materiálu povrchu polštáře (satén, bavlna atd.). V kontrastu se zmíněnými výhodami se jedná o bezkonkurenční druh polštáře. Koupit ho můžete třeba na Domalu.cz, nebo na Deky.eu.