Keramické domovní číslo na barák

Napsal | 30.6.2014

Je samozřejmostí, že každý rodinný dům, byt, či vila musí být něčím označena pro to, aby mohla být rozeznána pro různé účely. K tomu slouží především číslo popisné a také číslo domu samotného, pokud se tedy jedná o barák. Kam ale toto číslo umístit, aby mohlo být čitelné a přístupné pro každého, kdo bude mít potřebu toto číslo zjišťovat? Řešením může být bez problému jistě klasická tabulka z plechu, která všem ukáže to, jaké číslo máš právě Váš dům. Co ale dělat, pokud chcete ukázat číslo s určitým estetickým povznesením? Odpověď je jednoduchá – řešením je pořízení keramického domovního čísla na Váš dům, jehož exteriér jistě nechce být pochroumán ohyzdným plechovým číslem, ale zaslouží si určitý estetický standart. V následujících řádcích se tedy na problematiku keramického čísla na dům podíváme zblízka.

Funkční a příjemné na pohled

Keramické domovní číslo bývá velice efektně vyřešeno, co se vzhledu týká, proto je pro mnoho vlastníků ať už rodinných domů, malých nebo větších vilek či bungalovů jasnou volbou při výběru a rozhodování o tom, jak by měli svůj dům označit čitelně a zároveň slušně. Je skvělým řešením i pro ty vlastníky baráků, kteří chtějí dodat svému příbytku i určitý historický vzhled a tak povznést krasovědnou podstatu exteriéru jejich obydlí ještě o úroveň výše.

Tradiční výroba

Výroba keramických domovních čísel probíhá již stovky let stále díky té samé technologii a umění výrobců. Stejně jako jiné keramické výrobky, jako mohou být hrníčky, vázy, různé nádobí jako talíře či misky a jiné, se i keramické domovní číslo na barák zpracovává tak, že se nejdřív samotný podklad vyrobí hlínou, potře se glazurou a nadále se vloží do pece, která by měla dosáhnout kolem 1100 stupňů Celsia. Dále se tento podklad dá pod ruku zkušeného umělce, který vytvoří nádherné vzory, ze kterých máte poté na výběr třeba na tomto internetovém portálu, který nabízí mnoho krásných variant keramického domovního čísla.