Kde bydlí Karel Gott?

Napsal | 23.6.2014

 

Snad nejznámější celebrita českého šoubyznysu, dlouhá léta nejúspěšnější zpěvák u nás, idol nejen jedné generace; to všechno představuje Karel Gott. Kdysi starý mládenec, dnes šťastný otec od rodiny stále zůstává ikonou našeho hudebního průmyslu. Jak však bydlí tato nestárnoucí hvězda? Pojďme se na to společně podívat!

Slavná Bertramka

Na rozdíl od jiných slavných osobností, jméno Karel Gott si s adresou snadno spojí téměř každý. Tento zpěvák a známá pražská vila Bertramka k sobě neodmyslitelně patří už přes třicet let. Prý se do ní kdysi zamiloval kvůli jedinečnému výhledu na Prahu, který právě tato lokalita poskytuje, a byla to zkrátka láska na celý život. I když s Gottovou rostoucí rodinou bývá někdy v bytě docela těsno, Slavík prý nemá v plánu vilu v nejbližší době opustit.

Jak vypadá slavná vila zevnitř?

Klasický styl art deco během let vylepšil nejen Gott, ale i jeho rodina, několika cílenými zásahy. V přízemí vily se nachází obývací pokoj spojený s jídelnou; oba pokoje mají vykládané dřevěné stropy a podlaha je pokryta drahými perskými koberci, které zpěvák sám vybíral. Návštěvníky na první pohled zaujme nejen kamenný krb, ale i nákladný nábytek z tmavého dřeva a kůže, stejně jako cenné obrazy na stěnách. Do prvního patra pak zpěváka zavede vyřezávané schodiště pokryté hladkým kobercem.

Vliv rodiny

Horní patro domu se za posledních několik let proměnilo snad víc, než zbytek domu za celá desetiletí. Honosné a drahé zařízení muselo v dětském pokoji ustoupit veselým barvám a pestrým vzorům; drahý nábytek skončil v různých aukcích a bazarech. Hračky zabírají místo úplně všude, jak už je to s malými dětmi obvyklé. Přesto si vila stále zachovává svůj styl a eleganci, a hlavně, pro rodinu Gottových představuje nenapodobitelný domov.

Vila Bertramka se podobá spíše zámku než rodinnému domu, a snad právě proto se ke Karlu Gottovi tak hodí. Vždyť kde jinde by měl bydlet pravý král české hudby?

Zajímavosti od našich čtenářů

  • W.A.Mozart! Jeden z největších hudebníku, vždy když byl v Praze, byl hostem manželů Duškových na Bertramce!

Zdroj náhledové fotky: oficiální facebookové stránky

2 thoughts on “Kde bydlí Karel Gott?

  1. Brigita ŘEHAKOVA

    A co W.A.Mozart ?Největši z hudebniku světa ? Vzdy kdyz byl v Praze , byl hostem manželů Duškových na Bertramce !

    1. admin Post author

      Děkujeme 🙂 Vaší informaci doplníme do článku

Není možné diskutovat