Kde bydlí Helena Vondráčková?

Napsal | 8.7.2014

Stálice české hudební scény, jedna z nejoblíbenějších zpěvaček i hereček několika desetiletí, to všechno představuje Helena Vondráčková. I přes dlouhá léta neustálé práce a stresu zpěvačka ještě neplánuje svou kariéru ukončit, a tak dále s velkým úspěchem vystupuje nejen na českých, ale i slovenských prknech, která znamenají svět. Jak však bydlí tato populární umělkyně? Pojďme se společně podívat!

Dům jako láska na celý život

Helena Vondráčková a její dům na okraji Prahy k sobě neodmyslitelně patří už od roku 1986, kdy zpěvačka nemovitost pořídila. Přestože to prý byla láska na první pohled, dům se pod jejíma rukama a rukama zkušených architektů nevyhnul několika razantním zásahům. Například odstranila v domě několik příček, aby tak celý prostor bytu provzdušnila, anebo nechala kolem domu postavit terasy, na kterých spokojeně tráví každé léto. Postupně pak k vile přibyl i zahradní bazén a garáž, v duchu moderních trendů si pak zpěvačka nechala na střechu instalovat solární panely na ohřev vody.

Interiér

Interiér domu na každého návštěvníka okamžitě zapůsobí dojmem domácího klidu a pohody. Celý byt je vybaven v teplých barvách, hlavním materiálem je pak dřevo a textil. Zpěvačka si nepotrpí na žádný moderní design, dává přednost tradičnímu stylu, který je nejen útulný, ale také dlouho vydrží. Jediná místnost, ve které se naplno projevují vlivy moderní doby, je zpěvaččina nová kuchyň, kterou získala jako dárek od jednoho svého oddaného posluchače, výrobce kuchyní. Do všech skříněk jsou zabudované senzory, takže se jejich dvířka otevírají pouhým dotykem a kromě obvyklých kuchyňských přístrojů, jako je mikrovlnná trouba, kávovar nebo zbrusu nová digestoř, obsahuje kuchyň i několik specialit. Vedle již zmíněného kávovaru má například nainstalovaný stroj na filtrování vody, který vytváří neperlivou i perlivou vodu. Nad sporákem má navíc zabudovanou televizní obrazovku, na které může v pohodlí sledovat dění před vchodem do domu. V domě Heleny Vondráčkové se zkrátka snoubí tradice s novostí, stejně jako v její stále oblíbené tvorbě.

Zdroj náhledové fotky: Oficální stránky – fotografka Patricie Behenská