Kam na romantický výlet tento víkend?

Napsal | 29.3.2015

Přemýšlíte, jak potěšit Váš protějšek nějakým zajímavým romantickým výletem? Chystáte překvapení na Valentýna, k narozeninám, nebo k výročí, a zajímají Vás nejlukrativnější destinace? Pak právě pro Vás jsme si dnes připravili článek, ve kterém Vám dáme několik rad a tipů, kam vyrazit na víkendový romantický výlet.

Paříž Vás vyjde draho!

Pokud nechcete za víkend utratit velké sumy, nejlepší je zvolit víkend v České republice. Víme, že když se řekne romantický víkend, prakticky ihned si vybavíte Paříž, Benátky, nebo Barcelonu… Nicméně abyste opravdu zažili skutečný romantický víkend, museli byste si pořádně připlatit. Ceny jsou totiž pro turisty (zejména v sezóně) opravdu vysoké a realita romantiky už také dávno úplně neplatí.

Průměrná cena

V Česku je přitom nabídka opravdu pestrá, zejména co se do počtu wellness zařízení a 4-5 hvězdičkových hotelů týče. Za víkendový pobyt přitom nemusíte platit horentní sumy. Obyčejně se vejdete do 3000 na osobu. Za danou cenu dostanete jídlo 3 denně, mnoho volných vstupů do wellness prostor hotelu atd.

Mariánské lázně

Jako příklad uvedeme třeba lázeňský hotel Kriváň. Tento 4-hvězdičkový lázeňský komplex si pro Vás připravil ubytování na 2 noci pro 2 osoby. Za cenu necelých 4000 korun dostanete ubytování, 2 snídani formou bohatých bufetů, večeři s lahví sektu i 20-minutovou projížďku kočárem. To vše pak v nádherné lokalitě Mariánských lázní.

Vranov nad Dyjí

3-hvězdičkový hotel Pod Zámkem zase zaujme ubytováním s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Víkend Vás zde vyjde na 1800 korun na osobu a za tuto cenu dostanete ubytování, polopenzi pro 2 ve formě bohaté snídaně a 3-chodové večeře. V okolí je pak Vranovská přehrada, kde se můžete v létě koupat, či vyrazit na projížďku lodí.

Západ slunce nad vrbenskými rybníky

Západ slunce nad vrbenskými rybníky

Další alternativy

Pokud pak hledáte obecně výčet lákavých destinací, můžeme dále doporučit České Švýcarsko, Kroměříž, nebo třeba Šumavu. Pokud jste ochotni vycestovat i o něco dále, určitě vyzkoušejte wellness centra v kombinaci s exotikou v oblasti Slunečních jezer na Slovensku.