Javorový sirup a jedlá soda zkušenosti

Napsal | 17.11.2014

Vítejte u dalšího článku, ve kterém se již tradičně zabýváme různými praktickými radami, které díky vlastním zkušenostem rádi osvědčujeme. Stejně tak tomu bude v tomto článku, ve kterém se podíváme na to, jak můžeme využít javorový sirup, opravdu velice sladkou pochutinu, a jak lze využít jedlé sodyuniverzálního přírodního vynálezu. Pojďme tedy rovnou k věci a podívat se, jak jsou tyto dva produkty na tom.

Pochoutka pro milovníky sladkého

Javorový sirup pochází z Kanady, kde ho lidé používají snad na vše, nejčastější využití je však na různé lívance, palačinky a jiné sladké dezerty i hlavní jídla, avšak kořeny má ještě u indiánů. Sirup se vyrábí z mízy javoru cukrového, který se v Kanadě dokonce různě šlechtí, aby byl sirup co největší pochoutkou. Zjistili jsme, že javorový sirup i přes svou typickou chuť lze využít i jako náhrada samotného cukru. Jedná se tedy o opravdu skvělé využitelný výrobek.

Jak pomáhá jedlá soda?

Na druhou stranu – jedlá soda má mnoho a mnoho různých využití. My si jich pár ukážeme, mezi nimi jsou také způsoby, které jsme sami vyzkoušeli. Jedlá soda se dá využít jako náhrada zubní pasty, při správné úpravě i jako deodorant. Dokonce, i pokud Vás bodl nějaký hmyz, jedlá soda dokáže bolest zmírnit a pomoci k tomu, aby se rána zahojila. Pokud jedlou sodu umístíte i do ledničky, zbavíte se tak různých nepříjemných pachů, stejně tomu je i s vysavačem – pokud jeho vnitřek smrdí, jedlá soda to vyřeší.

Jedlá soda také aktivně pomáhá k menšímu rozšiřování akné. Zdaleka nejznámějším využitím, se kterým má leckdo bohaté zkušenosti je to, že pomáhá při pálení žáhy a žaludečních potížích. Pokud si chcete ošetřit a vydrhnout nohy, jedlá soda je také skvělým pomocníkem, navíc napomůže k tomu, aby zmizel nepříjemný pach, který nejednoho člověka obtěžuje.Posledním využitím, které si ukážeme, je to, že se dá přidávat do koupele. Díky tomu se z pokožky odplaví především mastnota.