Jaká bude letošní zima 2015/2016 – počasí

Napsal | 18.10.2015

Vítejte u dalšího článku a dnes především u tématu, jaká bude letos zima, na jaké počasí se těšit či se ho obávat a to na nadcházející rok. Zaměříme se na to, kam jet a nebo jestli se raději od sladkého domova nevzdalovat.

Jaká bude letošní zima – přijde krutá zima?

Existuje mnoho předpovědí na období zimy příštího roku. Celkově se ale shodují na tom, že začátek zimního období by měl být spíše velmi rozmanitý. Jedná se o vydatné deště a silnější větry.
Pokud se ještě chystáte na houby, neváhejte. Později už taková úroda nebude a dá se říci, že houbařská sezóna bohužel bude kratší než se zdálo. Vypadá to spíše na to, že se v nížinách s přívalem sněhových srážek můžeme rozloučit nebo naopak nás mohou čekat tuhé zimy.

Největší mrazy se dají očekávat spíše na přelomu ledna a února a občasné poslední sněžení do půlky března. Podle nejnovější prognózy je nám známo, že by letoší zima měla být silně ovlivněna oceánským proudem El Niňo, který může způsobovat právě výkyvy teplot a později dokonce i záplavy.

Sníh na horách

Milovníci chladného počasí už mohou na hory vyrazit klidně teď hned. Na horách začíná lehce sněžit již od začátku října. Dle předpovědí se zdá, že se výrazně oteplovat nebude. Díky nejnovějším informacím víme, že počasí bude velmi proměnlivé. Neznamená to však, že si nebudete moci později zalyžovat či „provětrat“ svůj snow board.

Lyžování na horách v roce 2016

Kam přes zimu?

Na přelomu roku 2015/2016 Vás čeká novinka. Tuto sezónu lyžaře čekají příjemné změny především v Alpách, kde budou uvedeny do provozu nové moderní lanové dráhy.

V Brixenu bude zhotovena nejrychlejší 8sedačková lanovka na světě ve středisku Skiwelt Wilder Kaiser-Brixental. Další příjemnou zprávou je to, že bude v Les 2 Alpes otevřen zcela nový sjezd. Dříve tato sjezdovna byla označována za černou, ale už je tomu jinak. Sjezd bude nejen pro rutinní lyžaře, ale i pro začátečníky.

Zimní krajina v roce 2016

Zimní krajina v roce 2016

Doufáme, že Vás tento článek o letošní zimě zaujal, potěšil a zároveň Vás přivedl na nápad, kam na dovolenou.