Jak vyrobit adventní věnec? – inpirace pro rok 2015

Napsal | 15.11.2014

Adventní věnec je nezbytným doplňkem každých vánoc; vždyť kdo si dokáže představit netrpělivé čekání na Štědrý večer bez krásně ozdobeného věnce, který každou neděli prozáří váš sváteční oběd nebo večeři? Můžete si takový věnec samozřejmě koupit, stále více lidí se ale vrací zpátky k tradicím a zkouší vyrábět věnce vlastní. Jak na to? Zde je pár užitečných tipů!

Trendy 2015

Pokud se ptáte, proč se namáhat s výrobou vlastního věnce, když v obchodě jich mají spoustu, odpověď je nasnadě: kromě toho pocitu, že se konečně dostáváte do pravé vánoční nálady, máte možnost vyrobit si věnec takový, který přesně odpovídá vašim představám. Můžete se spokojit s tradičním červeným nebo zlatým dekorem, ale při vlastní tvorbě se meze nekladou; tak proč si letošní Vánoce trochu nezpestřit? Trendy letos preferují fialovou nebo bílou, zároveň velice moderní je stále přírodní a etno styl, kterému dominuje dřevo a nejrůznější plody a sušené ovoce.

Výroba věnce

Když si už svůj vysněný věnec dokážete v hlavě živě vybavit, je čas pustit se do jeho výroby. K ní budete potřebovat přirozeně korpus, větvičky nějakého jehličnatého stromu (nejlépe smrku nebo jedle), drátek (nejlépe zdobicí zelený), a lepidlo nebo lepicí pistoli. Samozřejmostí jsou pak čtyři adventní svíčky, k nimž je dobré dokoupit si ve speciálním obchodě úchyty (vyhnete se tak připevňování svíček pomocí hřebíků). Všechny ozdoby, stuhy a dekorace pak už závisí pouze na vašem vlastním vkusu! Můžete zapátrat v lese a nasbírat tam barevný vřes nebo různé bukvice a žaludy, další možností jsou skořápky od ořechů nebo doma nasušené ovoce. A vždy můžete také zavítat do obchodu a tam vybírat z nepřeberné nabídky různých zdobení.

Pokud máte vše připravené, postup výroby už je velmi snadný. Postupně přikládejte větvičky na korpus a jejich konce omotejte drátkem tak, aby každá nová vrstva jehliček zakryla konec vrstvy předchozí a drátek tak z žádného úhlu pohledu nebyl vidět. Případné nedokonalosti zakryjete při dalším zdobení; dekorace připevňuje drátkem nebo silným lepidlem podle vlastního vkusu. Nakonec stačí napíchat svíčky a váš vlastní adventní věnec je hotov!