Jak ušetřit na jídle? – diskuze

Napsal | 12.8.2014

Jistě někteří z Vás znají tuto nepříjemnou situaci, která se musí ihned řešit – je poslední týden před výplatou, na jídlo zbývá třeba pouhých 1000 korun, ze kterých se do výplaty musí uživit celá rodina – tedy partner/partnerka a děti. V tomto článku se budeme zabývat právě tím, jak ušetřit na jídle, pokud se do této šlamastyky dostanete a musíte se trochu uskromnit. Pojďme se na to tedy podívat.

Šetření na jídle není jednoduché

Vše se konstantně zdražuje – energie, služby, různé výrobky a tedy i jídlo, přičemž platy většinou zůstávají na stále stejné výši. Je to opravdu tak nevýhodná situace, jak se může na první pohled zdát?

Prvním a nejdůležitějším pravidlem, které můžeme beze všeho doporučit, je to, že musíte nad nákupem určitých výrobků několikrát přemýšlet a také si několikrát pro sebe říci – je to opravdu tak nutná koupě? Není to pouze rozmar, kterého může peněženka litovat? V tomto případě tedy stačí použít kapku rozumu a přirozené inteligence k tomu, aby člověku došlo, co je nezbytnost a co je pro tu určitou chvíli zbytečné vzhledem k tíživé finanční situaci.

Někdy je kvalita lepší, než kvantita

Také je dobré nešetřit příliš na kvalitě vzhledem ke kvantitě u některých výrobků. Je jasné, že pokud jste dlouhodobě ve finanční tísni, musíte také myslet hodně dopředu, což znamená, že pokud třeba někde v supermarketu uvidíte mléko za úžasnou cenu, rozhodně se vyplatí udělat si zásobu třeba s jedním velkým kartonem, tedy pokud se jedná o mléko trvanlivé, stejně tak tomu může být s cukrem, který se nekazí. Avšak co se týká výrobků, jako je rostlinný tuk, máslo, zelenina, ovoce – zkrátka produkty s nízkou dobou trvanlivosti – tam se opravdu vyplatí koukat více na kvalitu, protože Vaše tělo potřebuje jisté kvalitní živiny, bez kterých bude akorát chřadnout.

A co napadá Vás? Máte nějaké tipy, které využíváte Vy při tom, když chcete na jídle ušetřit? Nebojte se přispět do diskuze pod článkem, kde se můžete o své zkušenosti a rady podělit.

One thought on “Jak ušetřit na jídle? – diskuze

  1. Martina Moravcová

    No mně osobně se nejvíce vyplatilo přestat kupovat balenou vodu a místo ní piju jen vodu z kohoutku. Pomůžu tak nejen přírodě, ale i mojí peněžence.

Není možné diskutovat