Jak si vylepšit kuchyň? Jednoduché rady

Napsal | 23.4.2016

Už Vás nebaví rutinní vzhled Vaší kuchyně, všude zastaralé a nevkusné kousky nábytku a o vymalování ani nemluvě? Dnes se zaměříme právě na téma kuchyň a její vylepšení. Jaké jsou nejjednodušší cesty k tomu si svou kuchyň udělat příjemnější a vkusnější?

Nový začátek

Záleží na tom, jestli si přejete kuchyň vylepšit úplně, nebo jen lehce poupravit. Pokud však chcete ten jemnější způsob, máme tu několik nápadů. Jak krásně oživit Vaši kuchyň? Tak snad nejdůležitějším faktorem bývá světlo. Dostatek světla je v kuchyni velmi důležitý už jen proto, že většina z Vás v ní tráví mnoho času a hlavně se jedná o přípravu pokrmů, u kterých je nutné kontrolovat, zda vše dáváte na správné místo. Pro tyto okamžiky jsou vkusné právě led pásky. Kuchyňská linka nebude osvětlena na jednom úseku, ale po celé její délce. Nemusíte rozsvěcet další světla včetně lustru. Vaše linka prokoukne, že se budete divit. Na čem se dá krásné stavět, jsou i obyčejné úchyty na skříňkách. pokud skříňky vypadají zastarale, stačí jen vyměnit jejich úchyty za daleko modernější a uvidíte, jak kuchyň prokoukne novotou.

Oživte svou kuchyň zelení

Máte-li rádi čerstvé suroviny, můžeme doporučit si koupit nějaké truhlíky s bylinkami. V kuchyni bude na první pohled vidět, že neztrácíte čas s mraženými či sušenými bylinkami odněkud z marketu. Bylinky v kuchyni působí velmi harmonicky, hlavně máte vše dobré hned po ruce a rovnou čerstvé.

Obložte své království!

Co je opravdu velmi dobré změnit na zašlé a staré kuchyni, vyměnit kachličky nad linkou. Přecejenom je tato část kuchyně většinou nejvíce na očích a lepší, když působí čiště a příjemně. Do této části kuchyně je nejlepší investovat co nejvíc s nejkvalitnějším materiálem a instalací. Dobře působí spíše světlejší barvy, celkově dělají kuchyň čistší a dostanete ve dne ještě více světla. Pokud se bojíte, že utratíte mnoho peněz, nebojte se investovat, jak už jsme říkali. Vyplatí se to více, než každý rok kupovat nové.