Jak se staví sen Fotogalerie

Napsal | 16.5.2014

Televizní pořad z produkce televize Prima „Jak se staví sen“ zná jistě každý, kdo sleduje podobné zábavné pořady s nádechem hobby a stylu. V každém díle pořadu se vybraným šťastlivcům dopřeje to, že jim bude renovován určitý pokoj, který si oni sami vyberou a po jehož změně toužili již dlouhá léta, avšak jejich rozpočet, ať už individuální nebo rodinný, jim na to nestačil. Styl, estetickou stránku, doplňky, materiál, barvy – to vše je v rukou velice zkušených designérů. V tomto článku se podíváme na některé jejich výtvory a zhodnotíme to, jak razantní změny pravidelně provádí.

Nečekaná změna

Zde nabízíme pohled na to, jak razantní může být změna, která v pokoji proběhne. Z nevýrazného pokoje, který sloužit maximálně jako vchod na terasu s balkónem, je nyní velice slušivá ložnice či pokoj pro hosty. Skvěle vyřešený úložní prostor ve formě zabudované stěny je jen jedním z designových řešení, které posunují estetickou úroveň o něco výše, než tomu bylo dříve. Stěna za postelí a stolky má vzor s mírným nádechem dekadence a moderní lampa ve starožitném stylu je třešní na dortu skvělé práce. Postel má pohodlné matrace s paměťovou pěnou, která je v současné době pro většinu ložnic či jiných pokojů samozřejmostí a tak nesměla chybět ani u ložnice nové. Čelo postele se barevně hodí ke stěně a doplňuje příznivý estetický nádech.

Dětský pokoj, který má styl

Další z dech beroucích ukázek toho, kam až sahá fantazie zkušených architektů a mistrů estetiky, je tento dětský pokoj. Dříve poměrně nudný pokoj s klasickou stěnou a nulovou invencí, dnes pokoj, kam si dítě již nemusí stydět zvát své kamarády. Stěna nad vzdálenější postelí a pracovním stolem byla vyřešena vskutku rustikálním způsobem. Vzor, který byl skvěle využit, jde ruku v ruce s celým celkovým stylem pokoje, který je laděn do zelena. Záclona pro oddělení vzájemného pohledu na postele je také funkčním řešením, které jistě ocení každý, kdo v pokoji bude přespávat.