Jak bydlí Bill Gates?

Napsal | 19.7.2014

Bill Gates: zakladatel společnosti Microsoft, jeden z nejslavnějších miliardářů na světě, ale také slavný sponzor mnoha charitativních projektů. Jak bydlí tento král moderního světa? Pojďme jeho dům společně prozkoumat!

Zlatý palác

Kdyby se dal dům Billa Gatese shrnout do jednoho slova, bylo by to rozhodně: velký. Jeho rezidence, postavená v lesích na svahu u jezera Lake Michigan, je jedním z největších domů v celých Spojených státech. Ačkoli výraz „dům“ není příliš přesný; v případě tohoto miliardáře se jedná spíše o sérii domů, ukrytých mezi stromy. Výstavba celého komplexu zabrala celkem sedm let a odhady hovoří o stovkách milionů dolarů.

Všechny domy jsou postaveny na dřevěné konstrukci a jejich exteriér ladí s rázem okolní krajiny. Interiér však představuje spojení nejmodernějších technologií a klasického luxusu. Na ploše přes šedesát tisíc metrů čtverečních najdete například i divadlo, kinosál, knihovnu, kapli, tělocvičnu nebo obří plaveckou halu; v hlavním domě pak má Bill Gates k dispozici sedm ložnic, šest kuchyní nebo dvacet čtyři koupelen a toalet. Stejný přepych se pak opakuje v dalších budovách pro hosty nebo služebnictvo.

Ve stylu počítačového mága

Hojnost a okázalost však není tím, co dělá z domu Billa Gatese takovou zvláštnost; jedinečné je jeho bydlení v souladu s nejmodernějšími technologiemi. Každý host například při vstupu obdrží speciální čip, pomocí nějž pak dům upravuje hodnoty tepla, světla nebo dokonce hudby podle toho, jak je host sám preferuje. Zvláštní zařízení v podlahách také umožňuje odečítat tlak způsobenými jednotlivými obyvateli domu, aby tak ochranka měla vždy přehled o tom, kde přesně se který člen rodiny Gatesů právě nachází. Každý pokoj je pak samozřejmě vybaven počítačem, jak se pro zakladatele společnosti Microsoft také patří. Tyto počítače jsou pak mezi sebou propojeny sítí optických kabelů, které je všechny napojují na jediný server.

Bydlení Billa Gatese je zkrátka snem nejen obyčejných lidí, ale obzvláště všech technologických nadšenců. Je to však sen, který se bohužel pro většinu z nás nikdy nestane skutečností. Můžeme však stále doufat!

Zde přikládáme video od uživatele ab2ckimo, který sestříhal fotky z Gatesova domu a vytvořil tak krásné pětiminutové video.

Zjistěte víc

V současné době Bill Gates již nepracuje pro Microsoft, ale věnuje se převážně filantropii a dalším záslužným činnostem. Chcete vědět co Bill právě teď dělá? Sledujte ho na Facebooku nebo Twitteru