Italský designový nábytek

Napsal | 5.6.2015

Nábytek je jedna z těch komodit, jejíž prodej se snad nikdy nezastaví. Jak se zvedá životní úroveň prakticky celého světa, zvyšuje se i poptávka po netradičním nábytku. Výjimku pak netvoří ani italský designový nábytek, na který se zaměříme dnes. Co je pro něj typické a kde se dá u nás pořídit? Na tyto a další otázky odpovíme v následujícím článku.

Specifika italského nábytku

Začneme tím, čím se italský designový nábytek vyznačuje. Itálie byla vždy výjimečným místem. Udávala trend v módě, parfémů, aut a v neposlední řadě i v nábytku. Italský designový nábytek se může pyšnit luxusními materiály. Prvotřídní a luxusní dřevo, ale i látky, potahy i celkové zpracování. Samozřejmostí jsou okázalé barvy i zdánlivě nemožné tvary. To vše hraje u tohoto nábytku důležitou roli. Bohužel tomu také odpovídá cena, což se možná dozvíte níže.

Luxus od Jaspenu

Jedním z prodejců na našem území je Jaspen.cz. Na jeho stránkách najdete prakticky vše – od dětského nábytku po pohovky. Každé zboží je pak rozděleno přehledně na modelové kategorie. Za příklad si vezmeme italské pohovky značky Desirée. Nová kolekce 2015 začíná na ceně 95 000 korun. Vše si pak můžete sami prohlédnout v pražském showroomu. Pokud nemáte hluboko do peněženky, můžete si objednat i kusy na míru.

Přední architekti v nabídce Punto Design

Dalším z prodejců luxusního italského nábytku je i Puntodesign.cz. I zde najdete vše od židlí až po pohovky a postele. Nás nejvíce zaujal italský stůl z cementu od výrobce Kristalia. Tento designérský kousek Vás přijde na bezmála 128 000 korun. K dispozici je opět prodejna / prezenční byt v Praze.

Lago, aneb nábytek pro běžné smrtelníky

Na závěr zmíníme Lago.cz. Ten se svými výrobky drží už trochu při zemi, i když i zde najdete velmi luxusní modely za desítky tisíc korun. Nabídka je pak velmi přehledně členěna na výrobky z jednotlivých místností domu, což velmi usnadňuje hledání. V pražském LAGOSTORE si pak můžete jednotlivé kousky sami osahat, či zkonzultovat přímo s architekty.