Indický koloniální nábytek

Napsal | 17.10.2014

Vítejte u dalšího článku z cyklu, ve kterém Vás seznamujeme s produkty různého kvalitního nábytku, který si můžete do své domácnosti pořídit i Vy. Jedním z takových druhů nábytku je indický koloniální nábytek, jež bude středem pozornosti v následujících řádcích. Pojďme se tedy podívat na to, co můžeme od indického koloniálního nábytku čekat.

Indický nábytek – zaručená kvalita

Indický koloniální nábytek je znám pro své opravdu kvalitní zpracování. Je vyráběn převážně z masivního dřeva, ze kterého se vyrábějí nejhonosnější kousky nábytku, jelikož jeho jakost daleko přesahuje kupříkladu dřevotřískový materiál.

Většinou se ve výrobním procesu použije indické palisandrové dřevo, které má velice dobré vlastnosti, které se hodí právě tvorbu bezvadných kousků indického koloniálního nábytku, avšak může být vyrobeno z dřeva jiného – akácie, mango a tak dále. Nicméně, k následné úpravě i celkové výrobě se používá i materiálů, kterými jsou sklo nebo kovové části.

K dostání i u specializovaných prodejců

Tyto kusy nábytku jsou nejčastěji v nabídce specializovaných obchodů, které se soustředí právě na prodej nejkvalitnějších produktů, kterými můžete obohatit útulnou atmosféru i Vašeho příbytku, ať už rodinného domku nebo bytu. Většinou bývá tento indický nábytek tvořen tradičními indickými postupy a následným klasickým voskováním vyrobeného produktu, avšak může být dovážen i přímo z Indie od daného výrobce.

Kde takový nábytek sehnat? Je to vskutku jednoduché – na internetu je mnoho stránek s výrobci a nákupními portály, kde si lze takový kvalitní indický koloniální nábytek pořídit. Kupříkladu portál nabytek-mostini.cz oplývá sortimentem, ve kterém naleznete designově úhledné výrobky právě indického koloniálního nábytku za dobrou cenu. Toužíte po nábytku do obýváku, jako jsou stolky, stojany, svícny ze dřeva anebo po jídelním stole či židlích z masivu? Na tomto portálu není problém s objednávkou i takových kusů dřeva. Dokonce si lze domluvit to, že si necháte na zakázku vyrobit Vámi vybraný nábytek na zakázku, což je vskutku skvělá služba.