Gumičky Looms videa – To nejlepší z Youtube

Napsal | 30.10.2014

Ať už pletete obyčejné náramky, zvířata, nebo různé jiné tvary… ať už využíváte originální výrobky Rainbow Loom, nebo neoriginální gumičky Loom Bands. Gumičky jsou zkrátka fenomén, který se promítá téměř všude – do nabídky obchodů, do životního stylu, i do popularity videí na youtube. My jsme se dnes rozhodli Vám ukázat ty nejlepší videa z prostředí gumiček Rainbow Loom.

Anglicky hovořící videa dominují

I když jsou gumičky Loom Bands na trhu teprve necelý rok, na youtube mají videa s touto tematikou již miliony zhlédnutí. Co se týče jazyků, jasně zde dominují anglická, resp. anglicky mluvící videa. Ty nejlepší česká videa dosahují na necelý milion zhlédnutí, což je i tak poměrně vysoké číslo (uvážíme-li 10 milionů lidí v ČR).

Absolutní top

Jedno z nejlepších videí je potom návod na duhový náramek ve stylu hvězdiček. Jmenuje se „How to make a rainbow loom starburst bracelet“ a nahrála ho autorka „Ashley Steph“ před 1 rokem. Za tu dobu si získalo přes 27 milionů zhlédnutí a jasně dominuje podobným videím. Ashley zde poměrně názorně učí své diváky jak uplést již zmíněný náramek hezky krok za krokem, což ocení zejména začátečníci.

Dračí kůže z Nizozemska

Dalším, velmi úspěšným videem, je další návod na náramek z gumiček, tentokrát se vzorem dračí kůže v duhové barvě. Celým názvem „Rainbow Loom Nederlands – Dragon Scale || Loom bands, rainbow loom, nederlands, tutorial, how to“ nahrála autorka  MeisjeDjamila a zajímavostí je, že se jedná o nizozemsky hovořící slečnu, přičemž video je rovněž v nizozemštině. I tak si získalo přes 8 milionů zhlédnutí za necelé 4 měsíce.

Návody jsou zkrátka in

Obecně se pak dá říct, že youtube vládnou zejména tutoriály a návody na pletení gumiček. Česká scéna pak zde poměrně pokulhává, nicméně pokud umíte alespoň základy angličtiny, určitě se podívejte i na anglická videa. Můžete se naučit plést velmi zajímavé vzory a leckdy není postup ani tak složitý, jak se na první pohled může zdát. No posuďte sami!