French press

Napsal | 25.12.2013

Společnost Ikea je spolehlivým prodejcem výrobků pro zařízení domácnosti, které mají vždy hezký design a dobrou funkčnost. Působí v zemích celého světa, nejrozšířenější je v Evropě a Česká republika je samozřejmou součástí. V obchodních domech můžeme nalézt různá oddělení od dekorací, přes vybavení různých pokojů a místností, dětské sekce až po osvětlení a kuchyňské spotřebiče.

Kávovar/čajovar

Jedním z nich je i kávovar/čajovar nazývaný „french press„. Je z plastového skla a oceli. Má celkem malé rozměry, ale je lehce skladný a přemístitelný. Vejde se do něj tekutina o objemu až jeden litr. Velkou výhodou je jeho lehké čištění, lze ho umýt v myčce a jednotlivé části se dají odejmout a vyčistit samostatně. Netají se svou vysokou cenou, avšak stojí za to ho koupit a mezi zákazníky je velmi populární. Návod je přílohou, avšak jeho použití je velmi snadné. Stačí odstranit píst, propláchnout sklenici, přidat namletou kávu (popřípadě čaj), dát zpět píst a pak už jen uchopit rukojeť a nakonec pomalu stlačit píst směrem dolů.

Pak již jen koukáte, jak se káva nebo čaj mísí s vodou a užíváte si výborné chuti nápoje. French press potvrzuje pravidlo výrobků Ikea – hlavní je jednoduchost a kvalitní výsledek. Jeho koupě vás určitě nezklame.