French press Tescoma

Napsal | 28.8.2014

Ptáte se, co to ten „French Press“ je, co toto slovní spojení znamená? Jedná se o konvici na čaj či kávu, která zaručuje, že se Vám při nalévání do hrnku nedostane jediné zrnko právě kávy nebo čajové drtě a zrovna o tomto výrobku se budeme bavit v článku, který je dalším z cyklu o výrobcích značky Tescoma, která má v našich krajinách zaslouženou pověst jedné ze společností nabízející nejkvalitnější kuchyňské potřeby. Podívejme se tedy na French Press značky Tescoma zblízka.

Nápoj dokonale procedí

Díky unikátnímu French Pressu Tescoma je již konec tomu, kdy Vám v čaji nebo kávě po nalití plavou části lógru nebo čajové směsi, kterou jste zalili pro získání výluhu. Frech Press je vybaven opravdu skvěle vymyšleným sítkem uvnitř nádoby, které svůj účel plní bez sebemenšího problému. Tato konvice, která pracuje prakticky jako malý nenáročný kávovar, je tradičním výrobkem, který pochází z Francie. To zaručuje jistou záruku, že se v něm dá uvařit káva jistě dokonale.

Zapomeňte na českého turka, s French Pressem máte konečně možnost si v domácím prostředí uvařit vytříbenou kávu, která zamotá nos i nejvybíravějšímu pijákovi. Požitek, který si užijete při pití takové kávy, se nedá srovnávat s žádnou z naší běžné nabídky nižší jakosti – u French Pressu se určitým způsobem předpokládá, že pokud chcete využít jeho plný potenciál, která nabízí, je nutné vybrat opravdu kvalitní náplň. Tou může být třeba káva arabská nebo právě francouzská.

Správná příprava je klíčem úspěchu

Dejte si nicméně pozor – pokud chcete opravdu božský požitek, musí proběhnout bezchybná příprava kávy (nebo čaje), kterou chcete pít. Takovými základními moudry mohou být například taková, že při uvaření vody se do French Pressu Tescoma nenalívá voda vařící, ale voda s cca 95 stupni Celsia, což se rovná tomu, když po uvaření půl minutky počkáte a až poté ji nalijete. Dalším moudrem je, že po přípravě ve French Pressu kávu nenecháváme chladnout uvnitř, nýbrž kávu lijeme rovnou po přípravě do šálků, jinak káva ztratí svou originální chuť.

French Press - zdroj www.tescoma.cz

Věříme, že Vám byl článek nápomocný při výběru Vašeho French Pressu Tescoma a pokud máte nějaké připomínky, určitě je zanechte v komentářích pod článkem.

V případě, že si výrobek od společnosti Tescoma chcete zakoupit, tak můžete učinit na těchto stránkách – http://eshop.tescoma.cz/napoje/priprava-caje-a-kavy-konvice/teo/646622-konvice-teo-1-25-l-s-vyluhovacim-sitkem. Nákup se vyplatí, jelikož French Press pořídíte již za 299 Kč.