Farmářské trhy v Praze – Kam zajít?

Napsal | 10.5.2016

Už nevíte co byste dělali, a jak byste zabili svůj volný čas? Zkuste něco netradičního! Bude Vás to sice něco stát, pokud však nejste obyvatelé našeho překrásného hlavního města. Jedná se o farmářské trhy v Praze. Poradíme, kam byste mohli případně zavítat, a kdy se trhy konají.

Stověžatá Praha – Matka měst

Malé seznámení s naším hlavním městem nikdy neuškodí! O Praze si rádi jak obyvatelé naší republiky, tak i cizinci.

Město je velmi oblíbeným místem pro turisty, možná jich je tam už více, než lidí, kteří se v Praze narodili. Přezdívá se jí jako „srdce Evropy“. Považuje se za nejkrásnější město na světě a mnoho umělců se zde inspirovalo a jezdí stále inspirovat. Praha každým dnem překvapuje a nikdy neomrzí už jen tím, že atmosféra je tajemná a zároveň plná historie.

Farmářské trhy v Praze

Ano, je to tak, farmářské trhy najdete už i v Praze. Staly se velmi populárními a to už jen proto, že ten pocit neošizení v produktech a přírodní nakládání s potravinami, mluví za vše. K tomu patří samozřejmě i lidský přístup, který na Vás dýchne trochu historie a radosti. Farmářské trhy jsou po Praze rozprostřené takovým způsobem, že na ně budete narážet, i kdybyste nechtěli! Jsou v podstatě všude kolem Vás.

Farmářské trhy v Praze

Kam se vydat?

Náplavka

Zkusit můžete farmářské trhy Náplavka. Jedná se o nejnavštěvovanější tržiště! Nejnavštěvovanější proto, protože je plné nejen poctivých potravin, rukodělných výrobků, ale je i na krásném místě podél řeky Vltavy. Tyto trhy se konají každou středu od 8:00 hod. do 14:00 hod.

Tylák

Dalším místem, které můžete navštívit, jsou trhy s názvem Tylák. Trh je zasazen na Praze dvě a zahajuje svůj 4. ročník. Stánků je dohromady třináct a začínají  v 9:00 hod. a končí v 16:00 hod. Na trzích naleznete základní potraviny (ovoce, zeleninu, maso, sýry), občerstvení a různé druhy nápojů.

Kubánské náměstí

Míst pro navštívení farmářských trhů je opravdu hodně a jako poslední Vám pořádně představíme i trhy na Kubánském náměstí. Nachází se na Praze 10 a nesou ducha masopustního hodování a zabíjačkových specialit. Tyto trhy se konají každé úterý a čtvrtek od 9:00 hod. do 18:00 hod.