Elektrický zametač na dobíjení

Napsal | 27.8.2015

Robotické vysavače iRobot Roomba asi nemusíme nijak zvláště představovat. Pro mnohé lidi jsou však cenově nedostupné a někdy asi i zbytečné. Pro tuto skupinu zákazníků přišla firma Swivel s malým praktickým pomocníkem. Jmenuje se Swivel Sweeper G6 a jedná se o elektrický zametač na dobíjení. Jaké jsou jeho specifikace, kolik stojí, kde ho pořídit a vyplatí se? Na tyto a další otázky Vám odpovíme v následujícím článku.

Elektrický zametač není vysavač

Abychom předešli jakýmkoliv dohadům již na začátku naší malé recenze, Swivel Sweeper G6 není plnohodnotnou náhradou standardního vysavače. V závislosti na tomto faktu tedy od něj nemůžete očekávat velký sací výkon, ani veliký sáček. Sweeper je určen pro malé částice a využijete ho třeba v koupelně na sběr vlasů, či třeba na sesbírání drobků po obědě.

Části Swivel Sweeper G6

Akumulátor na dobíjení

Co ale od zametače očekávat můžete, je absence šňůry, jelikož se napájí dobíjecím akumulátorem. Baterie o 7,2 V je součástí balení, stejně jako nabíječka. Při plném nabití vydrží napájet zametač až 45 minut, což by Vám (za předpokladu, že nebudete vysávat celý dům) mělo bohatě stačit i na několik procesů vysávání.

Konstrukce

Jádrem Swivel Sweeper G6 jsou otočné rotující hlavice, které do sebe nasávají prach a nečistoty. Ty se následně skladují v malém zásobníku, který lze 2 jednoduchými zcvaknutími odebrat a vyprázdnit. Samozřejmostí je pak ergonomické madlo a tyč, složená ze 3 částí. Celkově pak zametač váží 1,28kg, čili s jeho manipulací nejsou vůbec žádné problémy.

Cena

Cena Swivel Sweeper G6 se pohybuje kolem 500 korun a pořídit si ho můžete třeba na Aukro.cz, nebo na Huramobil.cz. Možné je zmíněný model sehnat i u kamenných zavedených prodejců.

Videorecenze

Verdikt

Hlavní otázkou pak ale zůstává, jestli se Sweeper skutečně vyplatí. My jsme se shodli na tom, že pokud často zametáte drobky, nebo třeba chlupy po zvířatech a nechce se Vám pokaždé vytahovat vysavač, může být tento levný zametač poměrně dobrým pomocníkem. Pokud ale vysáváte jednou týdně celý dům, standardní vysavač poslouží nesrovnatelně lépe.

Tak co? Jak jste se rozhodli? Pořídíte si Swivel Sweeper G6 nebo ne? Podělte se o to s námi v komentářích! Děkujem

2 thoughts on “Elektrický zametač na dobíjení

  1. Ludmila Rybenska

    Koupila jsem si zametač na dobíjení je to výborný pomocník ale velmi brzo se vybíjí, je možné koupit náhradní nabíječku. Děkuji za odpověď

    1. admin Post author

      Ludmilo – Určitě to není problém! Napište do Eshopu, kde jste zametač kupovala a určitě to snimi pujde vyřešit 🙂

Není možné diskutovat