Elektrický brousek na nože

Napsal | 28.1.2014

Mezi jeden z nepostradatelných výrobků do Vaší kuchyně patří i elektrický brousek na nože, který zajistí vždy dokonalé ostří. Hlavní předností brousků značky Ikea je jednoduché používání a údržba. Skvěle nabrousí nože, nůžky i kapesní nožíky. Zajistí opravdu kvalitní přípravu jídla a pokrmů. Nemusíte se spoléhat na obyčejný kamenný brousek, u kterého se vyžaduje šikovnost a kvůli kterému Vám broušení zabere spoustu času.

Brousek GNISTRA

Elektrický brousek Ikea se vyrábí ve dvou verzích. První z nich je brousek série IKEA 365+ GNISTRA. Skládá se z rukojeti, hlavní části, obalu a dna. Obsahuje tři různé otvory na jemné, střední a hrubé broušení. Hodí se tak na všechny typy nožů vyrobených z jakéhokoliv druhu oceli. Stojí jen 249 kč a vztahuje se na něj záruka 15 let. Informace o podmínkách záruky najdete v zárukové brožuře. Pokud se Vám brousek porouchá, máte nárok na reklamaci, pokud se tomu tak nestalo Vaší vlastní vinou.

Druhá varianta brousku je o něco levnější, stojí 159 kč. Na rozdíl od prvního typu má otvor pouze jeden, i tak ale dokáže nabrousit Vaše nože lépe než obyčejný ruční brousek. Taktéž se na něj vztahuje záruka patnácti let.

Sada nožů do kuchyně

Oba brousky lze samozřejmě doplnit i sadou nožů, které se taktéž vyrábějí v mnoha verzích, nebo i stojanem na nože.

Zdroj – Oficální stránky IKEA