Dýhovaný nábytek

Napsal | 16.2.2015

I když je dnes pracovní postup při výrobě nábytku už trochu někde jinde, stále se vyrábějí kusy nábytku, které mají jen velmi pochybnou kvalitu a uživatel si je mnohdy kupuje s domněním, že má doma pravý kus dřeva. Realitou ale je, že naprostá většina dnešního nábytku, který je z pravidla velice levný a dostupný tak pro každého, je vyrobena z dřevotřísky s příměsí velkého množství lepidla, které obsahuje nepěkné chemické přísady a na vrchu je pouze velice pečlivě (a někdy ani to ne) přilepen design pravého dřeva. My Vám dnes ukážeme, že můžete kupovat nábytek, který je z kvalitního dřeva a přitom nestojí tolik.

Charakteristika dýhovaného nábytku

Řeč totiž bude o dýhovaném nábytku. Velmi zjednodušeně se jedná o nábytek, jež je spojen z plátů pravého dřeva, nikoliv dřevotřísky. Praxe je potom taková (zejména u stolů), že základ desky tvoří dřevotříska, na které je posléze přilepená tlustší deska z pravého dřeva. Oproti nábytku z masivu se tak liší zejména v možnostech kombinace dřeva. U dýhovaného nábytku si totiž můžete nechat udělat desku na zakázku prakticky z jakéhokoliv dřeva, což by v případě masivu bylo velice drahé, neboť by z onoho typu dřeva musel být celý kus nábytku.

Dyhovany-nabytek.cz

Co se týče prodejců dýhovaného nábytku, zmínit můžeme určitě portál dyhovany-nabytek.cz, kde si můžete vybrat z poměrně široké nabídky dýhy (olše, jasan, dub, ale i exotické typy, jako wenge, nebo americký ořech). K dostání je pak prakticky vše, na co si vzpomenete – stačí si zadat zakázku a nechat si vyrobit přímo daný originální kus nábytku jen pro Vás.

Dřevotvar Znojmo

Dalším výrobcem je potom Dřevotvar Znojmo. Tento výrobce opět dodává nábytek zejména na zakázku a jeho služby tak ocení spíše movitější zákazníci s chutí po něčem originálním a jedinečném.

Pokud chcete konkrétní kusy dýhovaného nábytku, zkuste se poptat v místních prodejnách nábytku, které by mohly mít na skladě některé kusy za mnohem menší ceny, než za kusy vzniklé na zakázku.

Doufáme, že se Vám dnešní článek líbil a budeme se na Vás těšit u dalšího již pozítří. Zatím naviděnou.