Držák na kuchyňské ubrousky

Napsal | 13.4.2014

Hledáte praktické vybavení do kuchyně, koupelny, předsíně…zkrátka celého domu a nevíte, kde hledat? Chcete ukázat, kde jednotlivé vybavení koupit a dozvědět si přitom i několik užitečných rad? Pak jste na správné adrese, jelikož v následujících několika řádcích se zaměříme na konkrétní doplňky do kuchyně značky IKEA.

Držák na kuchyňské utěrky FINTORP

Právě IKEA už dlouhou dobu není jen synonymem pro dřevěný nábytek – doplňky sehrávají v nákupech v obchodních domech tohoto švédského giganta stále větší a větší roli. My se jako první zaměříme na držáky na kuchyňské utěrky. Držák FINTORP se prodává v černé variantě a za cenu 199 korun za kus. Vyroben je ze dřeva (konkrétně masivní břízy) a oceli. Jeho výška 33cm zaručuje úchyt i klasických velkých papírových utěrek. Čím se liší od standardních držáků, je fakt, že lze používat celkem 2 způsoby – buď zavěsit na tyč FINTORP, nebo ho prostě postavit na stůl, pracovní desku kuchyně apod.

Alternativa – držák TORKAD

Alternativou k němu může být držák papírových kuchyňských utěrek TORKAD. Ten se nabízí ve stříbrné barvě za 49 korun a je podstatně jednodušší, než dříve zmiňovaný FINTORP. TORKAD je vytvořen z galvanizované oceli a disponuje i opěrnou tyčí, která zabraňuje přepadávání, jež je časté u laciných držáků, a také napomáhá trhání jednotlivých útržků. Tento model je o celých 5cm nižší, než jeho předchůdce (konkrétně 28cm), nicméně i tak na něj lze umístit většina dostupných ruliček s utěrkami.

Bohužel na představení dalších výrobků nám již nezbyl prostor, proto pokud se chcete dozvědět i o dalším sortimentu značky IKEA, čtěte naše články i v budoucnu.