Dřevěný stojan na noviny

Napsal | 16.1.2015

Poštovní schránka plná různých letáků. Teď ještě Vy do toho všeho přinesete noviny a… všechno leží na jedné hromadě na stole. Poznáváte takovou situaci i Vy? Co s tím dělat? Občas mě napadne to vše jednoduše vyhodit, ale co kdybych propásl nějakou zajímavou slevu?!

Ukládání novin a letáků

Další možností, kde tiskoviny uložit je polička pod konferenčním stolkem. Vy si prohlížíte a čtete inzerce a najednou vidíte, že z druhé strany stolku pár letáků vypadlo. To asi nebude to ideální místo pro skladování!

Nejlepší úschovou pro tyto běžné tiskoviny jsou dřevěné stojany. V nich lze dlouhodobě skladovat noviny, časopisy, letáky, katalogy, ba i knížky, které se již nevejdou do knihovny. Dřevěné stojany jsou doplňky do domácnosti menších rozměrů, které nejenom vykonají svou práci, ale navíc vypadají mnohdy i velmi vkusně. Mohou být vyrobeny ze surového dřeva, které je jen nalakované, takže dobře vidíme přírodní barvu samotného materiálu. Na výrobu některých ohýbaných stojanů jsou použity i různé dřevotřísky, jež dodávají stojanům moderní vzhled. Jiné kusy jsou vyrobené z proutí. Ty můžeme umístit například do zimní zahrady, kde často trávíme volný čas na pohodlné proutěné sedačce.

Skvěle zapadne do dřevěného interiéru

Stojany, ať už dřevěné či proutěné, se skvěle hodí do domácnosti, kde se vyskytují dřevěné prvky, jako jsou různá obložení stěn, stoly a dokonce i kuchyňské linky. Ceny těchto doplňků se pohybují od 150 korun do jednoho tisíce.

Zpátky do minulosti

Pamětníkům se možná při slovu „Dřevěný stojan na noviny“ vybavil historický stojan (držák) na noviny, který se používal převážně v první polovině minulého století. Tyto stojany mají jednu rukojeť, za kterou se drží. Druhá ruka slouží k obracení stránek. Stojany mají velmi lehkou konstrukci vytvořenou z tenkých latěk nebo bambusu. Stojany se používaly hlavně v kavárnách, kam si lidé chodili číst noviny. Jejich používání bylo v tehdejší tobě celkem běžné, jelikož lidé více četli noviny, které se právě díky stojanům různě nemuchlaly. V současnosti je můžeme nalézt v pár kavárnách v Praze nebo v zahraniční. Každopádně se již řadí do retro stylu.

Ukázka moderního produktu

Doufáme, že se Vám dnešní článek líbil. V případě dotazů nám napište do komentářů. Děkujeme