Dřevěné žaluzie 100×200

Napsal | 23.12.2013

Minulý měsíc jsme byli nakupovat v obchodním domě Ikea. Není to naše první návštěva, jezdíme tam celkem často, a vždy jsme velmi spokojeni. V tomto období je všude velké množství lidí, ale v Ikea je dost místa, aby si každý našel, co potřebuje, a měl čas například i na doplnění energie v jídelním oddílu.

Dřevěné žaluzie

Náš byt prochází rekonstrukcí a nainstalovali jsme nová okna. K nim jsme potřebovali žaluzie, nejlépe neprůhledné a ze dřeva, aby dovnitř nepronikalo žádné sluneční záření. Našli jsme přesně, co jsme potřebovali. Žaluzie mají v různých provedeních a rozměrech, takže si můžete vybrat přesně pro velikost vašich oken.

Různé rozměry

Jsou například v rozměrech 140 x 150, 120 x 155 a nejoblíbenějšími jsou 100 x 200. Ty nám rozměrově pasují přesně k oknům, a tak jsme je vzali. V případě jiných rozměrů lze žaluzie zkrátit odstraněním libovolného množství jednotlivých částí (latěk). Lamely lze naklonit, zvedat a spouštět a dokonale tak ovládat přístup světla a výhled. Dají se připevnit pomocí šroubků nebo jiných vhodných materiálů na vnitřní i vnější část okna a na strop. Pohybuje se jimi pomocí šňůry, je dost bezpečná i pro děti. Vyžadují montáž, která je ovšem nenáročná a rychlá. Jsou z masivního tvrdého dřeva mahagonové barvy, vypadají opravdu moderně a jejich funkčnost je zatím skvělá.

S nákupem jsme moc spokojení a nemohu jinak, než tyto žaluzie doporučit.

Zdroj – http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/departments/Textiles/10701/ i náhledové fotky