Designeři z pořadu Jak se staví sen

Napsal | 16.5.2014

Každý, kdo pravidelně sleduje české televizní kanály a jejich televizní pořady, jistě něco ví i o oblíbeném pořadu Jak se staví sen z dílny televize Prima. Tento pořad je skvělou příležitostí pro lidi, kteří nemají příliš moc peněz na rozdávání, mají omezený rozpočet, ale i přesto si chtějí užít určitou renovaci v některém z pokojů jejich obydlí, což pořad Jak se staví sen má jako svou prioritu.To, jak bude ve finále pokoj vypadat a to, jak se vyřeší veškeré estetické doplňky a téma, mají za úkol velice zkušení designeři, kteří vše naplánují vzhledem k tomu, kolik pokoj nabízí místa, jaké jsou celkové podmínky a dávají si pozor i na daný rozpočet. V tomto článku Vám výše zmíněné designéry blíže představíme.

Zuzana Strouhalová

Jedna ze sil, která se podílí na realizování renovace pokojů v pořadu Jak se staví sen je Zuzana Strouhalová. Zuzana absolvovala ČVUT a jeho Fakultu architektury, kde získala dané znalosti, které ale chtěla dále rozvíjet. Proto odletěla za studiem do USA na Grenobl a na Kansas State University. Svou pracovní kariéru odstartovala v prestižním ateliéru Mimolimit, kde řádku let pracovala a věnovala se navrhování interiérů bytů, domů i administrativních budov a jejich stylu. Nabyté zkušenosti v oblasti architektoniky díky aktivnímu podílení na většině projektech využila na další pracovní pozici v ateliéru de.facto, kde se setkala i se svým současným přítelem, také architektem a především společníkem i v oblíbeném pořadu Jak se staví sen, Radovanem Mačákem. Její vášní je cestování a využívání naučených jazyků v jejich domovských zemích. Základ jejího návrhářského stylu tvoří hra s přesnými geometrickými tvary, kde vše musí mít svou funkci, protože to je podle Zuzany základ skvělého designu.

Radovan Mačák

Radovan Mačák, jeden ze dvou potřebných párů rukou, které uskutečňují sny vybraných lidí v pořadu Jak se staví sen, vystudoval univerzitu v USA Oregonu, poté odletěl nadále rozširovat svůj rozhled na Hongkong School of Design na Taiwanu. Zde se seznámil s tradičními čínskými technikami malby, které ho velice zaujali. Na Taiwanu také začal učit své evropské styly. Po čtyřech letech života v Asii si řekl, že byl těmito zkušenostmi natolik inspirován, že by mohl vše donést i do své rodné země. Co se jeho stylu týká, rád míchá různé materiály i barvy s ohledem na životní prostředí.