Čištění interiéru hourkou párou

Napsal | 18.5.2014

Chystáte se zrovna na velký jarní úklid a přemýšlíte o možném novém způsobu, jak na něj? V takovémto případě by Vás zajisté mohlo zajímat čištění pomocí vodní páry. S tímto způsobem se můžete zbavit i dlouho usazených nečistot z celého vašeho domova. Po vyzkoušení této nové technologie se Vám nebude chtít vracet zpět ke starému rituálu úklidu.

Výhody

Tak zaprvé to je jednoduchost. Horká pára, která dosahuje až 100°C má obrovské desinfekční účinky. Hubí bakterie a roztoče a likviduje i starou špínu, nečistoty usazené ve spárách, mastnotu… Dalším velmi důležitým bodem je šetrnost k životnímu prostředí. S tímto způsobem úklidu můžete zapomenout na všechny chemické čistící prostředky, nejsou totiž vůbec potřeba. Což je velmi dobrá zpráva pro všechny alergiky, astmatiky a lidi s citlivou pokožkou. No a v neposlední řadě jde o univerzálnost, parní čistič můžete použít téměř na cokoliv, co Vás napadne.

Práce s parním čističem

Práce s parním čističem je velice jednoduchá. Daný přístroj má většinou mnoho různých nástavců, kdy je každý určen na čištění něčeho jiného. Vybrat správný nástavec je důležité, jelikož právě ten určuje způsob tryskání páry.

Nejprve tedy naplníme náš parní čistič požadovaným objemem vody (nejlépe destilované). Poté přístroj zapneme a spolu s tím zapneme i vyvíjení páry. Ovladačem ještě doladíme detaily (jako například kolik páry a jaký tlak chceme) a můžeme začít se samotným úklidem.

Opatrnosti není nikdy dost

Při práci s tímto přístrojem musíme mít neustále na paměti, že pára z něj vycházející má 100°C, tudíž hrozí riziko opaření. Abychom tedy předešli bolestivým úrazům, vyplatí se nám dodržovat některá jednoduchá bezpečnostní opatření. Například na ruce, ve které držíme hadr, je dobré mít nasazenou gumovou rukavici s vložkou. Dále nesaháme na kovové trysky, které se velice rychle ohřejí, tím pádem při kontaktu s pokožkou mohou způsobit vážné popálení. A samozřejmě párou nemíříme na jiného člověka. Při dodržování těchto jednoduchých zásad nemusíme mít strach z úrazu.

Tak co, vyzkoušíte tento moderní způsob čištění interiéru i u Vás doma?