Bytové parfémy a difuzéry

Napsal | 16.9.2015

Vůně domova je často jeden z nejpodceňovanějších faktorů, co se týče útulnosti domova a upřímně ruku na srdce – kdo z Vás řeší voňavý domov jiným způsobem, než nějakým obligátním sprejem? My jsme se dnes zaměřili na bytové parfémy a difuzéry, čili způsob, jak udržet svou domácnost provoněnou po dlouhou dobu, účinně a bezpečně.

Co je to difuzér?

Nejdříve si vysvětleme slovo difuzér. Ve své podstatě se jedná o jednoduchý přístroj, který má za úkol blíže nespecifikovaným způsobem poskytovat onu vůni. V případě bytových parfémů se nejčastěji jedná o odpařovače, které vypařují vodu v nádobě a tím unikají do ovzduší voňavé látky, obsažené v oné vodě (třeba formou olejíčků apod.).

Difuzer do bytu

Difuzer do bytu

Pro nenáročné uživatele

Jako první jsme vybrali aroma difuzér Millefiori z webu bytove-parfemy.cz. Koupit si ho můžete online, přičemž se jedná o poměrně jednoduchý bytový parfém složený z lahvičky s vůní, víčkem a několika špejličkami – ty se probodnou uzávěrem a vloží do vonné tekutiny. Špejle pak uvolňují vůni levandule po dobu zhruba 8 měsíců. A cena? 1080 korun.

Pro náročné uživatele

Novinkou na trhu jsou tzv. ultrazvukové difuzéry. Ty fungují, jak už název napovídá, na fázi ultrazvukového vypařování, díky čemuž odpadá starost u klasických odpařovačů, kdy je třeba uhasit svíčku potom, co se odpaří všechna tekutina (jinak by došlo k poškození odpařovací nádobky). Do ultrazvukového difuzéru nalijete vodu s vonnou esencí, pustíte a necháte působit. Po odpaření se sám vypne a ještě k tomu během své činnosti střídá barvy a je tak i zajímavým designovým doplňkem do bytu. Jako příklad bychom mohli uvést model Millefiori Milano za cenu 1900 korun

Tak co na něj říkáte? Líbí se Vám? Nám se líbí až natolik, že jsme si jeden koupili do bytu.

Stará dobrá klasika

Pakliže by se Vám nechtělo tolik utrácet, můžete si pořídit klasický odpařovat na čajovou svíčku. K dostání jsou prakticky v jakémkoliv obchodě s dekoračními předměty, ale třeba i na vánočních trzích apod. Cena se pak hýbe kolem 100 korun.

One thought on “Bytové parfémy a difuzéry

  1. Pingback: Umělé vánoční stromky ze Zbozi.cz

Není možné diskutovat