Bytové garnýže na strop

Napsal | 6.9.2015

Nevzhledným garnýžím, či jak se jim v Česku říká – konzolím, už dávno odzvonilo a z drtivé většiny paneláků vymizely nejen typické dřevěné socialistické modely, ale pomalu jsou na ústupu i ty klasické, dnes poměrně rozšířené, které se montují těsně nad okenici. Vytlačují je totiž bytové garnýže na strop, na které se dnes zaměříme trochu podrobněji.

Výhody u garnýž montovaných na strop převažují

Bytové garnýže na strop mají několik nesporných výhod, ale i nevýhod. Začneme výhodami – největší z nich je asi vzhled. Existuje celá řada modelů, z nichž některé se montují tak šikovně, že je na stropě prakticky vůbec nevidíte a dokonale je tak schováte pod omítku. Bohužel absolutně neviditelný model asi těžko pohledat. I když jeden nikdy neví – technologie jdou neustále dopředu a možná se jich jednoho dne také dočkáme!

Další výhodou je jejich široké užití a variabilita materiálu – dají se libovolně ohýbat a díky systému kolejnic na ně můžete uchytit takřka jakýkoliv materiál, včetně těch těžších a světlu nepropustných.

Garnýže do Vašeho bytu

Garnýže do Vašeho bytu

Nevýhody – mále ale jsou

Jsou zde ale i nevýhody – mezi ty hlavní patří montáž. V zásadě platí, že čím neviditelnější model chcete, tím více práce s montáží budete mít. Na tyto v zásadě těžké práce bychom asi doporučili specializovanou firmu, či velmi zručného řemeslníka/ šikovného manžela.

Nevýhodou je pak i cena, tedy pokud se nebavíme o speciálních a luxusních garnýžích. Za běžný stropní model zaplatíte něco málo nad 500 korun.

Montáž garnýže – videonávod

Portál levne-garnyze.cz si pro Vás připravil užitečný video návod, ve kterém je představena samotná montáž. Před započetím montáže, doporučujeme všem kutilům, ať si video pustí.

Kde nakupovat?

A nyní něco k prodejcům – asi největší výběr garnýží na strop má portál levne-garnyze.cz. Vybírat zde můžete i z klasických modelů, luxusních, či retro. Navíc, při objednávce nad 1000 korun máte dopravu zcela zdarma.

Jako alternativu jsme vybrali portál urbanek-ul.cz. I tento e-shop a kamenná prodejna v jednom nabízí širokou škálu garnýží, včetně těch stropních. Nechybí ani doplňkové zboží, jako jsou sítě proti hmyzu, či nejrůznější skřipce apod.