Bytové dekorace z provazu

Napsal | 16.7.2015

Dekorační články se na našem portálu těší obzvláště velké oblíbenosti a tak nás pokaždé velmi těší, když Vám můžeme přinést další inspiraci v podobě dalšího článku. Dnes jsme si pro Vás připravili pár vět o bytových dekoracích z provazu. Jak s tímto klasickým námořním všedním předmětem pracovat a kde sehnat další inspiraci?

Provazy vyvolávají pocity

Vhodně zvolené doplňky z provazů mohou ve Vašem bytě vyvolat velmi různorodé pocity. V někom přítomnost provazů vzbuzuje pocit léta, volnosti, svobody, či prostě a jednoduše moře. Někdo zase myslí na staré časy a lana a provazy mu dávají pocit retra. Co je ale nejdůležitější, je to, že provazy prostě vyvolávají ve všech myšlenky.

Dekorace z provazů

Dekorace z provazů

Zábradlí z provazu

Nejčastějším doplňkem jsou lana jen jednoduše svěšená na stropě, či podél stěn. Velmi zajímavé vyhlíží třeba zábradlí u schodiště z provazu. Jediné, co k němu potřebujete, je několik úchytů do zdi a silné lano. Pokud ovládáte i lodní uzel, námořnická atmosféra bude dokonalá.

Dekorace misek a váz

Lanem, nebo provázky, se ale velmi dobře zakrývají i neduhy, nebo poškozené věci. Ku příkladu pokud máte doma poškrábanou, nebo lehce nalomenou mísu s ovocem, můžete jí velmi jednoduše obmotat slabým provázkem a získáte ten designový doplněk a navíc prodloužíte životnost dané misce.

Rám z provazu

Často se také lano užívá u ohraničení různých předmětů. Tak třeba zrcadlo s rámem z provazu je doslova fenoménem v přímořských domácnostech po celém světě. Instalace rovněž není složitá – stačí několik drážek, dostatek lepidla, nebo jen zručné ruce (lze obmotat bez použití dalších úchytů a lepidel).

Inspirace

Pokud hledáte další inspiraci, můžete využít portál living.cz, kde najdete fotogalerii i praktické rady na další doplňky do bytu z provazu. Jednotlivé provazy a šňůry pak seženete prakticky v každém hobby obchodu nebo stavebninách. Příklad za všechny může být populární OBI, kde nakoupíte jak lana, tak i kotvící příslušenství.

2 thoughts on “Bytové dekorace z provazu

  1. Pingback: Sedátko do vany pro děti a seniory

  2. Pingback: Ručně dělané vánoční dekorace

Není možné diskutovat