Bydlení podle Feng shui

Napsal | 21.9.2014

Feng Shui je známou metodou, díky které lze postavit nábytek tak, aby podporoval přirozené toky energie, která proudí všude kolem nás a ovlivňuje naše okolí. Ukážeme si to, jak správně bydlet podle tradiční metody Feng Shui sestavit a také poukážeme na to, jakými dalšími způsoby lze získat prostředí, které již nebrání proudění energie cchi.

Tajemství Feng Shui

O jakou energii, kterou umění Feng Shui podporuje, se jedná? Jedná se o to, že podle Feng Shui jsou na světě různé přirozené zemské energie. Dají se popsat jako energie vody, energie ohně, energie země, energie kovu, energie dřeva – tedy pět základních elementů. Ty sebou vzájemně prostupují a jsou v harmonii.

Feng Shui je tedy také o harmonizaci prostředí, ve kterém pobýváte. Jde o to, jak dokonale zkombinovat různé barvy, tvary (třeba právě různého nábytku), zvuky, které na Vás dokáží mocně působit a také vůně. Není tedy žádnou neznámou, že toto učení se stalo oblíbené právě u lidí, kteří si potrpí na jisté pohodlí a také komfort, který čekají od svého prostředí domu anebo bytu. Díky Feng Shui můžete svůj mikrokosmos dotáhnout k dokonalosti, ve kterém se budete cítit opravdu skvěle.

Každý může podpořit harmonii díky Feng Shui

Pouze při správné harmonii podle Feng Shui lze dosáhnout toho, že energie cchi může nerušeně postupovat. Energie cchi je určitá „vitální síla“, která je zde již od počátku veškeré existence, pouze až v současné době si jí začala všímat i jiná civilizace, než ta východní, kterou bylo Japonsko a Čínská říše. Dá se také popsat jako učení, ve kterém hraje roli jing a jang.

Pokud jde o sestavování nábytku, tato aktivita se opírá o pilíř učení Feng Shui, jenž se nazývá Pa-Kua. Tento pilíř právě poukazuje na prostředí bytu či domu, ve kterém se člověk nejčastěji vyskytuje, takzvaný mikrokosmos. Jedná se o to, že jednotlivé předměty podle toho, jak jsou umístěné a v jakém jsou stavu jistou měrou vypovídají o stavu a životní úrovni člověka.

Zdroj: Everydayhealth.com